Поиск

Громадську вбиральню у парку на Троєщині перетворять на кафе

Столичні чиновники планують перетворити громадську вбиральню у парку «Молодіжний» на Троєщині на кафе.

Про це йдеться у нарисі "У парку на Троєщині буде туалет-кафе?" депутата Київради від ВО Батьківщина Дениса Москаля на шпальтах Лівого берега.

- Як це не парадоксально звучить, але саме такі наміри відображені у порядку денному засідання постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, запланованого на 16 червня, - зауважив депутат.

За його словами, у порядку денному засідання комісії значиться пункт про включення до переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій, такого проекту: «Реконструкція громадської вбиральні стаціонарного типу з надбудовою (добудовою) об’єкта громадського призначення на просп. Володимира Маяковського, 58 у Деснянському районі».

- Схоже, на вбиральню, розташовану на території парку «Молодіжний» уже хтось поклав око. І замість того, щоб забезпечити нормальне функціонування і належний санітарний стан громадського туалету в парку, чиновники пропонують перетворити його на інший, більш прибутковий заклад. Певно, хтось вважає недбальством, що цілих 196 кв.м у парку пустують. Більше того, формулювання «з надбудовою (добудовою)», використане у назві інвестиційного проекту, взагалі ров’язує руки потенційному інвестору і не обмежує його площею існуючої споруди. Це фактично дозволить будівництво у парку, - розповів він.

Москаль переконаний, що пікантності ситуації додає те, що чиновники різних структурних підрозділів мають різне бачення щодо подальшого використання будівлі туалету.

- Якщо в інформаційній картці інвестиційного об’єкту йдеться про заклад торгівлі (автономний магазин, мікрорайонний торговий центр), то Департамент містобудування та архітектури наполягає на створенні кафе. Більше того, у детальному плані території, що тільки розробляється, уже передбачено розташування кафе на місці поки існуючої громадської вбиральні, - підкреслив він.

Втім, чиновники чомусь вважають, що мешканцям Троєщини конче необхідне чергове кафе чи торговий центр, а ось громадська вбиральня у парку площею понад 9 га – ні.

До слова, це не перша історія з перетворенням громадського туалету на заклад харчування. Так, у 2012 році замість громадського туалету створили кафе на Русанівській набережній, а у скверику біля костелу ресторан замість вбиральні функціонує вже понад 10 років.

- Цікаво, чиновники обрали формулювання «реконструкція громадської вбиральні стаціонарного типу з надбудовою (добудовою) об’єкта громадського призначення» для окозамилювання, щоб переконувати невдоволених громадян нібито туалет просто реконструюють, чи дійсно вважають, що нормально функціонуватиме заклад з громадським туалетом на першому поверсі і кафе – на другому? - риторично виснував він.

Комментарии