Поиск

Громадський рух "Чесно" назвав прізвища депутатів-прогульників

депутати-прогульники

У листопаді 58 депутатів пропустили понад 90% голосувань у парламенті.

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на громадський рух "Чесно".

Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, 13 депутатів жодного разу не проголосували, 6 із них за даними письмової реєстрації із невідомих причин. Шестеро із цих депутатів перебувають під слідством, втекли з країни або написали заяву про складання повноважень.

Отож, перші п'ять позицій у списку депутатів-прогульників посіли:

1. Роман Зварич ("Блок Петра Порошенка"), який став нардепом лише 17 квітня 2018 року. За даними письмової реєстрації він пропустив за невідомих причин 12 засідань із 12. За свою каденцію взяв участь у 6,56% голосувань.

2. Віталій Чепинога ("Блок Петра Порошенка"), пропустив за даними письмової реєстрації 7 з 12 засідань з невідомих причин. Утім, його картка взагалі не голосувала.

3. Вадим Рабінович ("Опозиційний блок"), лідер партії "За життя". Пропустив 10 засідань з 12 з невідомих причин. За всю каденцію взяв участь у 1,25% голосувань.

4. Євген Бакулін ("Позафракційні"), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. Депутат давно не відвідував Україну.

5. Сергій Клюєв ("Позафракційні"), якого Інтерпол оголошував у розшук.

- Народні депутати не завжди беруть участь у голосуванні попри присутність. У листопаді присутність склала 77,8%, а голосування - 40,3%. Зокрема, тому у список не потрапив нардеп Аркадій Корнацький, "БПП", який також голосував 0 разів, але його картка була вставлена в слот і не голосувала під час 14 голосувань, - зазначають громадські активісти.

У найбільшість кількості не брали участь у голосуваннях народні обранці від фракцій "Радикальна партія Ляшка" (84%) і фракція "Батьківщина"(84%), найменшій - депутати від "Народного фронту" (47%).

Громадські активісти також зазначають, що нардепи, обрані за партійними списками, активніше приймають участь у голосуваннях, ніж депутати-мажоритарники.

- Навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати "недоторканних", — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті "Голос України", - резюмували в "Чесно".

Нагадаємо, у Києві згадали загиблих під час Голодомору.

Комментарии