Поиск

Громадські активісти масово фіксують порушення на виборчих дільницях

Комісія пояснила це тим, що їхні бейджі з посвідченнями знаходилися у сейфах і вони намагалися усе зробити раніше

У Дніпропетровській області, приїхавши на одну із виборчих дільниць, спостерігачі "Опори" зафіксували, що вже були відкриті виборчі сейфи і велося засідання о 6:50, інша дільниця розпочала засідання о 7:00. Про це повідомляє координатор ГМ "Опора" Вадим Головченко.

"За даним фактом спостерігачі "Опори" зафіксували, приїхавши на виборчу дільницю, що вже були відкриті виборчі сейфи і велося засідання о 6:50 на одній з виборчих дільниць, інша розпочала засідання о 7:00. Звернулися до правоохоронних органів, комісія аргументувала тим, що їхні бейджі з посвідченнями знаходилися у сейфах і вони намагалися усе зробити раніше", - сказав Головченко.

Зазначається, що комісія підробила протоколи ранкового засідання, де вказали недостовірну інформацію.

Також на одній із виборчих дільниць намагалися обмежити права спостерігачів.

Як повідомляється ГМ "Опора", масово фіксуються факти невидання ранкового протоколу підготовчого засідання, неповна комплектність ДВК великими скриньками для голосування.

Крім того, в Одесі на дільниці №511263 члени виборчої комісії не проставили штамп "Вибув" напрти прізвища одного з кандидатів, який вибув відповідно по постанови ЦВК у зв"язку з його відмовою балотуватися.

Як виявив спостерігач ОПОРИ, члени комісії не проставили штамп «Вибув» на 2392 бюлетенях. Секретар ДВК заявила спостерігачеві, що комісію ніхто не повідомив, що треба проставити штамп «Вибув».

Натомість секретар окружної виборчої комісії заявив, що в ОВК знають про цю ситуацію.

Станом на момент виявлення відсутності штампа орієнтовна кількість виборців, які отримали бюлетені, складає близько 300 осіб. Після з’ясування всіх обставин члени ДВК почали проставляти штамп «Вибув» за вказівкою з ОВК.

Зазначимо, що бюлетені без таких штампів будуть визнані недійсними під час підрахунку голосів.

Крім того, спостерігачі ОПОРИ виявили, що на дільниці № 460876 у селі Вільховець Перемишлянського району не було інформаційних плакатів про кандидатів-мажоритарників. Були лише плакати з інформацією про політичні партії, які беруть участь у виборах.

Щодо цієї ситуації ОПОРА звернулася до голови ОВК №123 Миколи Городка. Опісля інформування керівника окружної виборчої комісії, на ДВК привезли плакати про кандидатів, які балотуються в окрузі.

Також, зранку 21 липня у місті Сєверодонецьку спостерігачі ОПОРИ виявили факти масового розповсюдження друкованих матеріалів проти одного з кандидатів у народні депутати у під"їздах і поштових скринькаї виборців.

До поліції надійшло вже 218 заяв та повідомлень щодо порушень на виборах до Верховної Ради, найбільша їх кількість пов`язана з незаконною агітацією.

Нагадаємо, сьогодні, 21 липня, відбувається голосування на позачергових виборах народних депутатів України. На виборах до Ради голосування відбудеться в загальнодержавному окрузі та в одномандатних виборчих округах, а отже, виборці отримають два виборчі бюлетені. В МВС очікують явку на рівні 50%. Перші дані екзит-полів з'являться після 18:00. У день виборів за порядком стежитимуть 131 тис. правоохоронців.

Комментарии