Поиск

Гречка по 40 гривень: на Україну чекає чергове подорожчання

У вересні ціни на гречку можуть піднятися до 40 гривень за кілограм. Триватиме така ситуація недовго - з появою нового врожаю ціни повинні знову трохи знизитися.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН .

Зараз, за даними Державної служби статистики, середня вартість кілограма гречки становить 24,25 грн.

На 20% до кінця року можуть подорожчати продукти з борщового набору. Вже зараз можна спостерігати збільшення в ціні перцю, баклажанів та помідорів. На найбільших оптових ринках країни вартість баклажанів останнім часом зросла майже на 75%, а солодкого перцю - на 55%.

Поповзуть вгору і ціни на м'ясо, наприклад, кілограм яловичини може подорожчати на 5 грн. Наприклад, зараз кілограм курятини коштує близько 90 грн. Ціни почали рости в кінці літа. У минулому році вартість росла також з липня. Свинина зараз коштує більше 100 грн - у курки не залишилося конкурентів серед м'яса.

Дорогі долар і євро не пускають в Україну імпорт. Дорога заморська курятина за ціною української не конкурент. Отже, українці їдять тільки вітчизняну. Ще одна проблема в тому, що левова частка курятини - промислова. Селянські господарства майже не вирощують цих птахів на продаж. Тому не можуть скласти конкуренцію птахофабрикам, які відчувають себе царями і богами.

Як повідомляв Соцпортал, у Раді хочуть збільшити ціни на цигарки до європейських

Комментарии