Поиск

Глобальне потепління повільно вбиває птахів

На думку науковців зміна течій через глобальне потепління позбавила птахів Арктики кормової бази, що поклало початок їх вимиранню від голоду.

Про це повідомляють Аспекты, передає Соцпортал

Експерти-біологи зафіксували численні випадки загибелі морських птахів, що мешкають на островах Берингового моря. Причиною скорочення популяції визнали клімат. Змінилися морські потоки та інші наслідки потепління позбавили пернатих звичної кормової бази: планктону і дрібних риб.

Вчені додали, що важливу допомогу в дослідженні надали місцеві жителі – вони повідомляли про нові епізоди загибелі птахів і допомагали встановити супутні фактори.

Про зміни стало відомо в 2016 році – тоді в короткі терміни на острові Святого Павла загинуло близько десяти тисяч особин тупиків, кайр, топорков та інших видів, тобто велика частина загальної популяції архіпелагу.

До катастрофи призвели природні причини, а не шторм або раптова епідемія інфекційної хвороби.

Вчені виявили, що всі особини були вкрай виснажені і, ймовірно, померли від голоду.

Недолік поживних речовин також призвів до того, що у птахів погіршився оперення, і вони втратили здатність швидко літати і ефективно полювати на здобич.

Давно встановлено, що полярні тварини і птахи більше за інших страждають від глобального потепління. Так, полярні ведмеді змушені змінювати звичний спосіб життя і добувати оленів і навіть мишей-відступ льодів поставило «господарів Арктики» під загрозу.

Про наукові відкриття читайте в в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии