Поиск

Генштаб розслідує законність обстрілів заповідника військовими

В Генеральному штабі України розпочате службове розслідування за фактом незаконного проведення військових навчань на території Чорноморського біосферного заповідника.

Про це ЕПЛ повідомив у своєму листі Начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенант М.І. Кравчук.

Як повыдомлялося, у грудні 2017 року, березні та травні 2018 року на території Чорноморського біосферного заповідника відбувались випробовування нових видів важких озброєнь. Чорноморський біосферний заповідник, заснований у 1927 році, є першою в Україні територією, яка отримала статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Після того, як було оприлюднено публічну заяву працівників заповідника та висловлено категоричні заперечення НАН України та Мінприроди України, військові провели ще одне випробовування нових ракет в самий розпал сезону гніздування птахів.

Жодних дозволів на проведення обстрілів не було надано ані самим заповідником, ані Національною Академією Наук України, ані Міністерством екології та природних ресурсів України. Збитки, нараховані інспекторами Заповідника після обстрілів становлять понад 12 млн грн. Пошкодження території заповідника тягне кримінальну відповідальність і, більше того, грубо йде в розріз із стандартами НАТО.

Нагадаємо, російський омбудсмен відвідала українських політв'язнів у Криму.

Комментарии