Поиск

Газпром і Нафтогаз підготували нові взаємні позови

Російська компанія намагається отримати від Нафтогазу два мільярди доларів, а Нафтогаз від Газпрому - 14 мільярдів

Російський Газпром ініціював новий арбітраж проти Нафтогазу після того, як програв попередній. До кінця жовтня українська компанія надасть зустрічні позовні вимоги. Про це в середу, 11 вересня, розповів виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко в коментарі УНН.

"Газпром ініціював новий арбітраж після того, як він програв попередній. У новому арбітражі вимоги Газпрому фактично зводяться до того, що вони хочуть скасувати рішення попереднього арбітражу - принаймні в частині того, щоб не вони були винні нам три мільярди доларів зараз з відсотками, а ми винні були їм за газ, який був поставлений в Україну і не був оплачений в повному обсязі - два мільярди доларів", - сказав Вітренко.

За його словами, з боку Росії, фактично, вартість позовних вимог зараз становить п'ять мільярдів доларів.

Нафтогаз, у свою чергу, вимагає перегляду транзитного тарифу - і до кінця жовтня ці позовні вимоги будуть подані.

"Ці зустрічні вимоги, основна частина - це перегляд транзитного тарифу, який повинен привести до виплат з боку Газпрому Україні, Нафтогазу, компенсації в обсязі 11-14 млрд доларів. Але є й інші позовні вимоги, наприклад компенсувати нам різницю між вартістю газу, який ми купували на європейському ринку, і вартістю газу, який Газпром повинен постачати нам за контрактом після того, як попередній арбітраж змінив ціну. Це теж мова йде про сотні мільйонів доларів", - пояснив він.

Вітренко також розповів, що арбітражі з Газпромом коштують мільйони доларів в рік, проте, за його словами, ці гроші окупаються.

"Працює доволі потужна команда з боку Нафтогазу, щодо зовнішніх юристів. У принципі, ми говоримо про мільйони доларів в рік. Попередній арбітраж тривав п'ять років, відповідно, ми можемо порахувати. Але з іншого боку, наприклад, завдяки цьому арбітражу ми домоглися того, що ми не винні Газпрому за так званим "бери або плати" принципом. Якщо порахувати, до кінця контракту це склало б 80 млрд доларів. Тобто ми не платимо ці 80 млрд доларів", - сказав Вітренко.

Він підкреслив, що, з фінансової точки зору, набагато вигідніше платити юристам і ходити в суди замість того, щоб платити десятки мільярдів доларів Газпрому.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии