Поиск

​Гаражний кооператив на Виноградарі намагається вкрасти в міста майже гектар землі

За рішенням про виділення ділянки кооперативу «Барвінок» протягується легалізація самовільної забудови.

Київська міська рада має розглянути проект рішення про виділення земельної ділянки площею 0,69 га гаражному кооперативу "Барвінок".

Здавалося б, добра справа - люди збудують гаражі і автівок у дворах значно поменшає. Але це марні сподівання - насправді гаражі давно збудовано та продано.

І йдеться просто про узаконення масштабної самовільної забудови.

Гаражний кооператив "Барвінок" існує ще з радянських часів. Все починалося з двох з половиною сотень гаражів на ділянці, яку виділили мешканцям знесеного під забудову

мікрорайону приватного сектору. Але крок за кроком, ділянка до ділянки, копійочка до копійочки - і на сьогодні це монстр в декілька тисяч гаражів який диктує свої умови цілому мікрорайону.

Який секрет такого розростання? Все просто - зв`язки з київськими високопосадовцями завжди приносять неабиякий зиск.

Ось лише один приклад як це відбувається на практиці. В 2010 році гаражний кооператив "Барвінок" просить київську владу надати земельну ділянку для "тимчасового відкритого паркувального майданчика".

Київська влада йде назустріч і задовільняє прохання. Проходять роки, вже й влада начебто змінилася не лише в Києві, а й в усій країні, і термін оренди землі під той паркувальний майданчик давно закінчився...

А кооператив "Барвінок" знов подає прохання надати цю ж ділянку в оренду. Цього разу вже під будівництво гаражів. При цьому навіть не скриває що на цій ділянці вже розміщено аж 172 гаража.

Що виходить? Взяли землю під парковку, збудували гаражі, продали а тепер намагаються узаконити оборудку. Враховуючи що вартість гаражу в кооперативі "Барвінок" стартує від 5000 долларів, обсяг цієї афери порахувати неважко.

Як мінімум 860 тисяч вічнозелених долларів США. Звичайно ж, місто Київ з цих грошей не отримало жодної копійки.

Комментарии