Поиск

Фонд соцстрахування намагався уникнути виплат через загибель будівельника

Фонд соцстрахування намагався уникнути виплат через загибель промислового альпініста, який працював на будівництві без належного оформлення.

Про це на свої сторінці в Facebook пише експерт з трудового права, активіст Соціального руху Віталій Дудін.

"Рік тому у Сумах загинув промисловий альпініст, який виконував штукатурні роботи на висоті 6 поверху. Офіційно він, ясна річ, не працював. Держпраці проводить перевірку і не виявляє порушень. Лише пізніше прокуратура відкриває кримінальну справу через виконання небезпечних робіт з порушеннями правил і перевірку доводиться провести вдруге. Накладається штраф 41,3 тис. грн за порушенням норм КЗпП. АЛЕ!

Упевнена у своїй правоті компанія „Баск Ф” оскаржує штраф до суду. Доводить, що відносини були цивільні. Працівник не подав трудову книжку, отже й оформлюватись він не бажав (ніби не наймач за це має відповідати). І взагалі перевірка Держпраці незаконна, бо діяв мораторій на перевірки.

Всі суди роботодавець програв. Проте окремі державні органи намагались добитись протилежного: апеляційну і касаційну скарги подавав Фонд соцстрахування від нещасних випадків, щоб не виплачувати компенсації родичам потерпілого!", - зазначає юрист.

Комментарии