Поиск

Фізики підтвердили існування невловимої форми матерії

Існування загадкової форми матерії, яка називається тетракварк, ідентифікували відразу дві групи вчених. Вони надали два нових теоретичних обґрунтування існування невловимої форми матерії.

Робота фізиків показує, що ці частинки можуть існувати на стійкій основі.

Автори обох нових робіт провели обчислення стійкості існування частинок, що складаються з чотирьох кварків, в яких два кварки і два антикварки. Такий підхід відрізняється від раніше прогнозованих моделей, де в тетракварку було три кварки і один антикварк.

Вчені розрахували і масу цих незвичайних елементарних частинок – вона склала 10 389 МеВ/с2. Згідно з новими розрахунками, сотирьохкваркові частки такої маси повинні існувати і досить довго, щоб їх можна було виявити в експерименті. Раніше вважалося, що маса цих часток настільки велика, що вони швидко розпадаються.

-Поки це не зовсім академічний доказ, але відкриття цілком може статися. У разі тетракварка, люди завжди можуть висувати альтернативні пояснення, – підкреслив фізик-теоретик Кріс Квігг з Національної прискорювальної лабораторії Фермі.

Додамо, за сучасними уявленнями, всі елементарні частинки складаються з невеликих об'єктів, які фізики називають кварками. Протони, нейтрони та інші "важкі" частинки, які називаються баріонами, містять в собі три кварки. Менші частки, так звані мезони, містять в собі два елементи – "звичайний" кварк і антикварк, базову складову антиматерії.

Слово "кварк" було запозичено першовідкривачем цих об'єктів, британцем Маррі Гелл-Манном з роману Джеймса Джойса "Поминки по Фіннегану", де в одному з епізодів чайки кричать: "Three quarks for Muster Mark!". В даний час відомо 6 різних "сортів" (частіше говорять "ароматів") кварків.

Як повідомляв Соцпортал, NASA показало знімок унікальної спіральної галактики.