Поиск

"Facebook" дослідив вплив соціальних мереж на людей

Експерти компанії "Facebook" дослідили вплив соціальних мереж на людину. За їх результатами, соцмережі здатні погіршувати настрій та ментальне здоров'я своїх користувачів.

Директор з досліджень "Facebook" Девід Джінсберг та дослідниця Мойра Берк спробували з'ясувати, як саме соцмережі впливають на поведінку та настрій людей. У своєму дослідженні вони проаналізували звички спілкування в мережі студентів Єльського університету та університетів Мічигану та Сан-Дієго.

Згідно з отриманими результатами, студенти зі схильністю безцільно гортати сторінки соцмереж мають набагато гірший настрій наприкінці дня, ніж ті, хто використовує соціальні мережі для спілкування із друзями.

Також ті користувачі, які часто переходять за посиланням або надмірно "лайкають" пости, схильні мати гірше ментальне здоров'я у порівнянні з тими, хто робить це не так часто.

За словами Джінсберг та Берк, користувачі почуватимуться значно щасливіше, якщо робитимуть "пости" та спілкуватимуться у соцмережах.

Представники "Facebook" запевнили, що працюють над тим, щоб усім користувачам було максимально комфортно в мережі. Тому вони наразі співпрацюють з психологами та намагаються усунути можливі чинники погіршення психологічного стану серед своїх користувачів.

Поки з таким наміром у "Facebook" ввели функцію перегляду "“On This Day" (укр. “У цей день”).Вона дозволяє переглянути пости, які робили користувачі мережі в цей же день, але минулого року.

Показово, що дослідники наголошують, що попри вже наявні дослідження, про вплив соціальної мережі на молоде покоління поки що відомо досить мало.

Як повідомляв Соцпортал, Facebook тестує спосіб боротьби з публікацією чужих оголених фото.