Поиск

Енергонезалежність України збільшується

Завдяки сучасним технологіям в "Укргазвидобуванні" видобуток газу зріс на 2 млрд кубометрів.

Енергонезалежність України збільшується

Україна знаходиться на третьому місці в Європі за покладами газу. Попереду Норвегія та Нідерланди. За обсягами газу, який видобувається: Україна на четвертому місці в Європі. Такі позиції в рейтингу завдяки сучасним методам і технологіям видобутку, які застосовує найбільша українська газовидобувна компанія "Укргазвидобування". Саме ця компанія забезпечує три четверті всього видобутку газу в державі. Про це пише видання Сьогодні.

Існує технологія, яка застосовується в усьому світі, і за її допомогою можна зробити найбільш швидкісну трасу для газу. Цей метод називається гідравлічний розрив пластів, або ж просто ГРП.

- Якщо свердловина за добу дає 100 кубів, в масштабах свердловини – це ніщо, то відповідно збільшення дебіту в 5 раз нічого не дасть. Але на таких свердловинах ми отримуємо іноді збільшення до 50 тисяч кубів на добу. Тобто збільшення в 500 разів", - розповідає Олександр Павлушонок, представник Департаменту ГРП "Укргазвидобування".

Завдяки подібним операціям на виснажених родовищах компанія "Укргазвидобування" демонструє позитивний результат відбору залишкових запасів газу на одному рівні з закордонним компаніями.

- Це пропант, матеріал, який використовується в гідророзриві. Але по суті це – пісок, просто більш міцний. Ось ми створюємо тріщину, сюди потрапляє пропант, він її утримує розкритою, і потім по цій тріщині газ може надходити у свердловину, – додає Олександр Павлушонок.

Це суттєвий крок до енергонезалежності України. Це показник того, що країна може забезпечити себе власним газом. Зазначимо, що за перші п’ять місяців цього року "Укргазвидобування" видобуло майже 6,5 млрд кубометрів газу, перевищивши минулорічні показники.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии