Поиск

Експерти розповіли про жахливу якість води у кранах киян

Вода у кранах Києва відрізняється від європейської. В першу чергу тим, що вона занадто жорстка.

новини Києва, криміналПро це розповідає Хмарочос, передають Новини Києва. Соцпортал.

  • Вода у Києві всеодно не така, як у країнах ЄС.
  • Виною цьому є її висока жорсткість.
  • За результатами дослідження «Хмарочоса», водопровідна вода з Дмитрівської майже в 4,5 рази жорсткіша за показники ЄС – при нормі 1,2 ммоль/літр в країнах Європи у водопровідної води у Києві цей показник складає 5,2 ммоль/літр.
- Жорсткість зумовлена надлишком солей кальцію та магнію, гідрокарбонатів, сульфатів і заліза. Якщо постійно пити таку воду, є ризик утворення піску, а потім і каміння в нирках та жовчному міхурі, - йдеться у тексті.
  • Солі кальцію і магнію порушують всмоктування жирів внаслідок їхнього омилення й утворення в кишечнику нерозчинних кальцієво-магнієвих мил.
  • Вода з високою жорсткістю сприяє розвитку дерматиту, проблем із суглобами та захворювань серцево-судинної системи.

- Особливо небезпечна жорстка вода для людей, які мають проблеми з нирками. Це можна вирішити завдяки фільтрам, які пом’якшують воду. Втім, у Києві вода ще не найжорсткіша. Значно гірша ситуація на півдні України, зокрема, в Одеській області», – розповідає фахівець з питань питної води екологічної організації «МАМА-86» Ганна Цвєткова.

Друга важлива проблема, пов’язана з якістю води у столиці, це стан трубопроводів та водопровідних систем. Більшості з них вже виповнилось понад півсотні років.

- Ще у 2012 році ми говорили міській владі, що труби у столиці зношені на 60-80%, однак нас тоді так ніхто і не послухав. За винятком поодиноких випадків, стан водогону з того часу не прокращав, – пояснює Ганна Цвєткова.

З нею погоджуються у «Водоканалі».

- Заміна труб коштує дуже дорого, тому ми робимо ремонт, коли маємо можливість. Нині відбувається капітальний ремонт резервуару чистої води з заміною запірної арматури. Однак хотілося б зробити набагато більше, – пояснює головний технолог Дніпровської водопровідної станції Любов Авраменко.

Нагадаємо:

Комментарии