Поиск

Експерт розповів, як безкоштовно побороти кнопкодавство

Задля унеможливлення кнопкодавства потрібно, щоб під час голосування обидві руки нардепа були зайняті й він не міг натискати клавіші на пультах колег.

Експерт розповів, як безкоштовно побороти кнопкодавство

Голова ГО "Електронна демократія" Володимир Фльонц у коментарі Рухові ЧЕСНО у чому полягає задум використання сенсорної кнопки.

- Сенсор на 100 відсотків вирішує задачу, чим загрузити другу руку. Більше того, це не механічна кнопка, тобто її не можна затиснути ручкою чи гачком. Сенсор вимагає, щоб це була жива рука, палець – приблизно так само, як узимку ви не можете в перчатках натискати на екран смартфона, – зазначив Фльонц.

Він наголосив, що сенсорна кнопка в парламенті реагує на дотик, а не на тепло.

Зайняти одну руку дуже легко: достатньо налаштувати систему "Рада" так, аби вона зараховувала голоси лише з тих пультів, де кнопку "за", "проти" чи "утримався" тримали безперервно протягом усіх 10 секунд, відведених для голосування. Другу ж руку в цей час депутат повинен тримати на сенсорній клавіші.

Нагадаємо, Голова ВРУ Дмитро Разумков та його перший заступник Руслан Стефанчук нещодавно заявили, що сенсорна кнопка, котра вже понад 10 років умонтована в пульти для голосувань у сесійній залі парламенту, реагує на тепло людського тіла, яке нібито можна зімітувати з допомогою сторонніх предметів.

У "Слузі народу" вважають це доказом неефективності сенсорної клавіші та пропонують замінити її біометричною кнопкою, що реагуватиме на відбиток пальця депутата.

На користь тези про уразливість існуючої сенсорної кнопки наводять світлину 2013 року, на якій клавіша реагує на піднесений до неї мобільний телефон (згодом розробник системи назвав це тестування імітацією). Фото зробили під час тестування кнопки, яке тодішній спікер ВРУ, регіонал Володимир Рибак організував у відповідь на вимогу опозиції ввімкнути сенсор.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии