Поиск

Експерт розповів, чому двом половинкам України не вистачило мудрості

Фантастична кількість українців не розуміє принципових і базових речей, які визначають тут, те, що відбувається та подальшу долю України.

То тримайте:

1. Єтапу розвитку завжди передує етап розпаду.

а) Ми почали будувати хоч скільки-набули українські збройні сили тільки після майже остаточного розпаду колишніх імперських збройних сил.

б) Нова економіка може бути збудована лише після майже остаточного знищення старого імперського економічного кластера.

Ніяких "Антонових", "Моторсічей" та "Південмашів" врятувати не вдасться - див. нижче.

2. У 1991 році, після розпаду Радянського Союзу, в Україні образовалося 9-12 млн зайвих людей. Це люди головним змістом життя яких була участь в великих імперських проектах: космос, авіація, наука, військо, енергетика, великі інфраструктурні проекти, мистецтво, тощо.

Половина дорослого населення країни!

Для цих людей дійсно, найкращою частиною душі, центром збору всього, що у них було доброго, чудового, світлого, того, що давало сенс жити, ростити дітей та плекати надію на майбутнє, рухнуло в один день.

Фантастична кількість громадян, не розуміє - якого масштабу виявилася ця трагедія - особиста трагедія кожного з них.

Вам лише 40, а ваш сенс життя вже втрачений назавжди.

Жінкам було простіше, у них завжди є діти та онуки. А ось прірва, в яку поринули командир радянського авіаполку або інженер, якій мріяв про космос, тягнувся у нитку заради космосу, відмовляв собі заради космосу, працював в галузі, а потім назавжди його лишився - у самому продуктивному віці, чим вона може бути виміряна?..

Згодом усіх цих людей записали у зрадники. В "імперці" (а вони-таки імперці), потенційні агенти Москви, що мріють знищити незалежність нашої квітучої України і знов віддати її на потурання Москві.

До того ж, це, переважно, російськомовне та міське населення України, та ще географічно зібране на Сході, Півдні та центрі країни.

В Україні перемогла концепція "національне - це народне". Українське модернове було викинуто на сміття.

Дуже багато хто не уявляє, як виглядають усі ці віночки та шаровари в очах людини, що запускала до космосу "Вегу", а зараз бачить, як руйнується та розкрадається, випілюється на металобрухт, концентрована мрія його життя.

Спробуйте уявіти собі це. Поставте себе на їх місце.

-------

Теперь, дорогие друзья, я поведу вас на другую сторону могучего Днепра.

День, который для вас стал днём страшной катастрофы, навсегда сломавшей вашу жизнь, для примерно тех же 9-12 миллионов ваших соотечественников, стал Днём великой победы.

Вы оказались не нужны, и стали потенциальными предателями, узкоязычными, примитивными любителями "Иронии судьбы" и "совкодрочерами".

А у других украинцев исполнилась Великая мечта. Мечта, которую топтали и убивали 400 лет подряд. За которую отдали миллионы жизней их родители, деды и прадеды, за которую их расстреливали в ямах, гноили в Сибири, и заставляли кормить одних своих детей другими. Запрещали говорить на родном языке. Записывали в "фашисты", клеймили "наймитами" и тщательно вытаптывали все талантливое, что пыталось об этом говорить, или этому противостоять.

И вот - они победили. Доползли, добрались, дотерпели, достреляли.

И начали выталкивать все, что связано с клятим имперсько-москальським прошлым.

Первыми жертвами процесса стала имперская надстройка - все эти ваши тяжёлое машиностроение, наука, авиация и космонавтика, вооружённые силы и продажная девка Москвы - кибернетика.

Теперь - ваша "совковая культура".

А потом пришла война.

-------

Українське повітря переповнене "з'єднанням". "Сполука" - найбільш ходова валюта.

І ніхто не хоче визнати, що в країні живе дві окремі нації, які більш за все, хочуть помститися одна одній.

Таємниця втрати Україною науково-промислового та економічного потенціалу, крім об'єктивних причин, має величезний суб'єктивну складову: одні мріють добити кляте радянське минуле, інші не собираются его восстанавливать.

Цитирую одного из ключевих функціонерів українського ВПК, як і положено - "червоного директора", з яким нещодавно мав приватну бесіду щодо блідноі немічи вітчизняної оборонної промисловості.

- Леша. Не уговаривай меня. Вы, сволочи, разрушили своей ебаной шароварщиной все, что, что мы своей кровью из жил строили всю свою жизнь. Какой Вам теперь, на хуй, транспортный самолёт? Какие ПТРК? Мне и моим друзьям по 70 лет. Ты серьезно хочешь, чтобы мы встречались на углу Бандеры и Шухевича, и лепили вам при этом новые ракеты мирового класса?.. Цандер вам не герой?! Сикорский вам не герой? Королев и Кожедуб вам не герои?.. Вернадский вам имперец? Ну так выкусите. Все мои друзья сейчас прибывают в настроении: так не доставайся же ты никому! Мы эту отрасль построили, мы ее и добьём. Она уйдёт вместе с нами.

Я його питаю:

- А внуки?.. Им же тут жить.

Заради онуків зголосився попрацювати ще трохи.

З іншого боку:

- Та цих москалів давно треба раком поставити. Які 75 відсотків мови на телебаченні?! 101 відсоток!.. чемодан - вокзал - Росія. Де СБУ?! Але ж й там - москалі. Патриоти - до зброї!

...

Двом половинкам України не вистачило мудрості зрозуміти, що вони живуть в одному загальному домі.

Проте, цілком вистачає дурощі, мститися один одному.

Більш винними у цьому випадку, я вважаю переможців.

Та й що вважати "перемогою"?..

Цитую японського фахівця (кулуарна бесіда в коридорах міжнародного форуму):

- Ви, українці, ні туди й не сюди. Японія готова виділяти на відновлення Донбасу мильярди доларів.

- Навіщо це вам?.,

- Ну а як жеж? Ніхто не хоче нового Детройту у себе в країні. Уявляєте, які наслідки чекають на Захід, при спробі демонтажу попереднього технологічного укладу? Це - катастрофа!.. ми не можемо собі цього дозволити в жодному разі.

А у вас ця катастрофа вже сталася. Але ви, й з неї не можете витягнути користь.

Ти розумієш, що війна - це й ще високотехнологічна деструкція попереднього техноукладу? Чому у вас досі не зруйновані цілком донецькі підприємства? Взялися воювати, Арестович-сан, так вже розвалюйте всі заводи повністю, під нуль, під нові будівельні майданчики. Інакше - під що нам давати гроші?.. де українські авіаудари по цехам старих радянських заводів?.. втрачаєте таку нагоду!..

----------------

Мораль цей байки - проста.

Історія - безжальна.

Вона списала життя 10 мільйонів радянських українців у топку.

Але й вона помстилася (і ще помститься) 10 мільйонам українських українців - за руйнування радянського науково-промислового потенціалу:

- Привіт, велика аграрна держава.

Їх життя також пійде в топку, бо омріяної України вони побачити не встигнуть.

Українська соціальна модель передбачає спуск цієї ситуації на гальмах: саме тому, бюджет мінсоцполітики у нас в 2,5 рази вище бюджету Міноборони - у країні, що воює!..

Це звичайна побутова етика - хай усім буде добре, і ніхто не піде ображеним.

Але, містецтво політики полягає у спроможності користатися не побутовою етикою.

Треба бути, або холодними, або гарячими.

Ми б мали обрати одну з двох моделей розвитку:

- або дуже плавну, щадну, з урахуванням інтересів усіх, спрямовану на національне примирення двох українських націй, на збереження національного потенціалу, насамперед, кадрового, людського (умовно - китайська),

- або модель безжальної деструкції минулого, шокових реформ, придушення протесту, повного руйнування старого та тотального футуро-дизайну Майбутнього (умовно - сингапурська модель).

"Не шмогла" - ні туди, не сюди.

Радянські люди, що мстяться за зруйноване життя - нікуди не поділися: слідкуйте за анонсами "Опоблоку". Вони нам ще проголосують.

Ні, не тому, що вони люблять "Опоблок". Просто "Опоблок" - єдиний, хто з ними розмовляє про те, що їм болить. Біллю, яка ніколи не мине.

Нікуди не поділися й ниці українські переможці - не здатні перемогти до кінця, без жалю разнести тут усе на шматки та збудувати Нову Футуро-Україну, від успіхів якої зідригнувся б світ.

Нікуди не поділася і українська "влада", яка тупо не розуміє, що означає "бути владою".

А "бути владою" означає не викупати у народу право на володарювання величезними соціальними подачками, які лише призводять до його тотального розбещення, а безжально нав'язувати йому обрану цивілізаційну модель.

"Бути владою" означає "бути мудріше ніж епоха" та "безжальніше, ніж історія".

- Так і рухається наш вічний возик під Чумацьким шляхом - за обрій, у вічність.

Неквапно та недолуго.

Але, я оптиміст. :) все буде добре.

По-перше, між двома ворогуючими націями є тонка полоска прогресистів. Яка доволі багато робить.

По-друге, діти - інші.

Пережили індустріалізацію, переживаємо деіндустріалізацію, переживемо й велику аграрну державу.

Коли їм знадобиться новий технологічний поклад - вони його собі збудують, вже без нас - двадцяти мільйонів "дорослих" йолопів, яким не вистачило мізків та хисту визначитися при житті та піднятися над власними підлітковими комплексами.

Може, вони пригадають когось з нас, хто і в ці часи намагався ростити маленьки паростки їхнього Майбутнього.

Подивиться, як розумно усе задумано:

- обидві хвилі виснаджують одна одну і усе навколо до стану чорнозему.

Потім на ньому виростає нове деревце.

Комментарии