Поиск

Двоє українців повідомили про спроби спецслужб Росії завербувати їх — СБУ

Служба безпеки України повідомила про два випадки звернення громадян України щодо спроб вербування російськими спецслужбами.

Як повідомляє прес-служба СБУ, рішеннями судів у Сумській та Івано-Франківській області від кримінальної відповідальності звільнено двох чоловіків, які добровільно повідомили про вербування.

Так, на Сумщині до співробітників СБУ звернувся мешканець прикордонного району, який повідомив, що на території України його поранили російські прикордонники та викрали до РФ.

«Чоловіка кілька тижнів насильно утримували у Росії, до нього застосовували фізичний та психологічний тиск, примушуючи до роботи на ФСБ. Він був змушений дати згоду, щоб повернутися в Україну. Чоловік відразу звернувся на телефон «лінії довіри» СБУ та добровільно повідомив про спробу вербування», — йдеться у повідомленні.

Мешканця Івано-Франківської області затримали прикордонники ФСБ РФ за нелегальний перетин кордону. «Співробітники ФСБ шантажем та погрозами змусили чоловіка дати згоду на співпрацю. Повернувшись додому, він за власної ініціативи звернувся в СБУ та розповів про контакти зі спецслужбою країни-агресора», — зазначили в Службі.

Обох чоловіків на підставі ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільнено від кримінальної відповідальності.

«Судді врахували, що громадяни на виконання злочинного завдання іноземної держави ніяких дій не вчинили та добровільно заявили правоохоронцям про свій зв’язок з іноземними організаціями та їх представниками», — додали в СБУ.

Як повідомляв Соцпортал, ГПУ почала розслідувати викрадення сина українського офіцера спецслужбами РФ.

Комментарии