Поиск

Дослідники побоюються, що цивілізацію незабаром знищить виверження вулкана

Вчені з Великої Британії підрахували, що сценарій вулканічного апокаліпсису набагато ймовірніше, ніж вважалося раніше.

Виверження, які можуть знищити цивілізацію, в історії Землі траплялися досить рідко, але нове дослідження припускає, що вони можуть бути більш частими, ніж передбачалося раніше, пише Independent.

Попередні дані вчених свідчили про те, що супервиверження трапляються кожні 45,000-714,000 років, що "більше, ніж потрібно для нашої цивілізації". Річ у тому, що за однією з версій, початком цивілізації вважається перехід від полювання і збирання до сільського господарства, близько 12 тисяч років тому.

Нове дослідження професора Джонатана Руже і його колег з університету Бристоля пропонує нову оцінку. На їхню думку, супервиверження трапляються в інтервалі від 5200 до 48,000 років, з найбільш імовірним інтервалом в 17000 років. Геологічні дослідження доводять, що останні супервиверження відбулися на планеті приблизно 20-30 тисяч років тому.

-В цілому, нам трохи пощастило, що з того часу не було ніяких супервивержень, - сказав професор Руже.
-Підхід і оцінка є надійними, і, безумовно, допоможе нам зрозуміти і передбачити майбутні виверження. Однак природа, в тому числі природа вулканічних вивержень, не зобов'язана працювати як годинник, - прокоментував дані геохімік Марк Рейчоу з університету Лестера, який не брав участі в дослідженні.-Ми точно можемо сказати, що вулкани є більш небезпечними для нашої цивілізації, ніж вважалося раніше, - підкреслив професор Руже.

Як повідомляв Соцпортал, як виглядала Земля з Місяця 50 років тому.