Поиск

"Дорога додому". Історія третя: “Моє місце сили – це Хортиця, і так було завжди”

Олена Ведмідь, фотограф, HR диджитал-агенції Postmen, мама двох дітей.

Олена, зараз ви живете і працюєте у Києві. Які навички та досвід, здобуті у Запоріжжі, допомагають у столиці?

Я переїхала до Києва у 2003 році, коли завершила навчання в Запорізькому державному університеті. Моєю спеціальністю була журналістика. Тому я продовжила вивчати цю професію в Могилянці. Хочу сказати, що я дуже вдячна своїм викладачам в Запоріжжі – Олегу Богуславському, Володимиру Москаленку, Миколі Васьківу, Світлані Панченко та іншим людям, які зробили так, що в Києві я почувалася абсолютно впевнено у навчанні. За чотири роки в ЗДУ я вивчила те, що можна було застосовувати на практиці. Крім того, саме завдяки Олегу Богуславському та Володимиру Москаленку я знайшла свою першу справжню роботу ще в Запоріжжі. І потім це допомогло мені швидше адаптуватись в Києві.

У Запоріжжі ви плануєте пробігти свій перший півмарафон. Для вас важливо було це зробити саме у рідному місті? Чому?

Бігаю вже кілька років, але мої пробіжки не завжди були системними. Особливо взимку, коли я переходила на інші види спорту, наприклад, плавання або зал. Мій чоловік мене переконав, що для того, щоб біг став регулярним, мені потрібна мета – наприклад, півмарафон. Вирішили зробити це в рідному місті, тому що це символічно для мене. Частина маршруту проходить через Хортицю – це те місце, яке завжди давало мені енергію.

Що вам дає біг? Чи доповнюєте бігові тренування іншими видами спорту?

Якби мені в дитинстві хтось сказав, що я полюблю біг, я б не повірила. І от зараз мені 37 років, і нарешті я можу сказати це саме про себе. Коли починаєш бігати регулярно, в якийсь момент ловиш себе на думці: “Який же клас!”. І з того часу життя вже ніколи не буде як раніше. Я почала готуватись до півмарафону 29 травня в Endurance School . З того часу у мене є тренер Олексій Прокопенко і план, за яким я рухаюсь. А він включає в себе 5-6 бігових та велосипедних тренувань на тиждень. Саме бігу - 3-4 рази по 8-10 км. Ще пару разів сайклінг – групові велосипедні заняття в залі. Якраз після того, як ми додали сайкл, я відчула, що бігати стало набагато легше. Зараз для мене біг – це енергія та зарядка позитивом на цілий день.

Тим, хто вперше у Запоріжжі, які місця варто відвідати в першу чергу?

Моє місце сили – це Хортиця, і так було завжди. Я не знаю, чи відчувають інші люди таке саме наповнення, як я, після прогулянки островом, але однозначно рекомендувала би почати знайомство з містом саме з Хортиці.

Де смачно поїсти?

Мені складно відповісти на це питання, тому що найсмачніше в Запоріжжі – у моєї мами та у нашого друга Миколи Наружного, який, до речі, так само захоплюється бігом і буде бігти з нами півмарафон. І ще, до речі, Коля кожну неділю проводить бігові та скелелазильні тренування для діток.

Якщо тренуватися у Запоріжжі, то де саме?

Звісно, на Хортиці. Тут і повітря чистіше, і машин немає. Рецепт гарного початку дня: беремо друга, взуваємо кросівки – і в спокійному темпі робимо 8 км. Краще 10. А потім – обов’язково смачно поїсти.

Комментарии