Поиск

"Дорога додому", Історія перша: "Чому Запоріжжя? Там найпрекрасніша осінь!"

Роздрібний банкір зі спеціалізацією в споживчому кредитуванні та fintech, працює заступником Голови Правління АТ «Банк Форвард». Одружений, батько доньки та сина, яким чотири і сім років, відповідно. Хобі – біг на довгі дистанції, фото, та сімейні подорожі.

Костянтин, як часто буваєте у Запоріжжі? Що саме повертає до рідного міста?

Більше п’яти років я працюю та живу з сім’єю в Києві. Ритм життя доволі активний і справ завжди вистачає, тому в рідному місті буваю не частіше, ніж двічі на рік. Звісно, що найбільше повертають до себе саме люди – родичі, друзі, партнери та колеги, але є і місця сили, в яких виникає потреба побути.

Завжди намагаюсь ці короткі візити планувати насиченими - за пару днів встигаю вирішити робочі питання, побачити рідних та похресників, пробігти довгим маршрутом наодинці зі своїми думками або в компанії близької людини.

Важливо для мене за цей час побути в батьківській хаті і пройтись по одному з парків, а також випити з друзями кави або келих вина з краєвидом на місто або Дніпро. Це місто, де я знаю майже кожну вулицю та дім, де з кожним районом пов’язані якісь спогади, а час в ньому плине трохи повільніше, ніж у столиці, тому там завжди трохи рефлексую та планую майбутнє.

Чим для вас особливий цей старт?

Наприкінці жовтня в Києві та у північній Україні вже прохолодно, але в південному Запоріжжі золота осінь ще тепла та сонячна. Цей старт - гарне закриття осіннього бігового сезону за погодними умовами. Я брав участь у першому старті, буду брати участь у другому та планую робити це щороку.

Особливе у старті для мене також те, що пробіжу півмарафон в компанії однодумців з#ForwardTeam – нашої банківської корпоративної команди, а на дистанції зустрінусь з друзями, що також реєструвались.

Що подобається у маршруті Запорізького півмарафону?

Маршрут півмарафону розпочинається на бульварі Шевченка – навпроти мерії, біля Годиннику закоханих - у оточенні пам’ятників, фонтанів і ресторанів. Це місце у центрі, до якого зручно доїхати та поруч з яким можна зупинитись.

Основні «родзинки» маршруту, на мій погляд – перші кілометри широким проспектом вздовж будинків з вежами, ексклюзивний відрізок по ДніпроГЕСу, тінистий правий берег, арковий міст та міст Преображенського з гарними краєвидами та, звісно, дивовижна Хортиця.

Тим, хто вперше у Запоріжжі, які місця варто відвідати в першу чергу?

Обов’язкова для відвідування локація – острів Хортиця. Місце з сильною енергетикою та багатою історією.

Варто побувати в комплексі «Запорізька січ», та музеї козацтва, що знаходиться поруч, з якого відкривається гарний краєвид на ДніпроГЕС.

В південній частині Хортиці знаходиться кінний театр «Запорізькі козаки», де видовищні вистави поєднують з традиційною їжею та напоями, а також проводять ритуал посвяченняв козаки. Поруч з кінним театром – Протовче – зона абсолютної заповідності в плавнях, що в минулому називались Великим Лугом.

На зворотньому шляху з південної частини Хортиці варто заїхати на Скіфський стан – «Запорізький Стоунхендж».

Де смачно поїсти?

Напередодні плануєте вуглеводне завантаження? Гарне місце для пасти та піци- «Вілла Оліва», що знаходиться недалеко від старту на вулиці Перемоги.

Тим, хто полюбляє м’ясо, рекомендую «Bull» київського ресторатора Дмитра Борисова, а поціновувачам морепродуктів - «Fish Cafe».

Якщо шукаєте затишне місце для кави,підійде Giusti поруч з парком в порту біля ДніпроГЕСу. Там каву Isla, назва якої походить від «island Khortitsa», можна як випити з десертом, так і купити в якості смачного сувеніру.

Полюбляєте випити келих пива після фінішу як Харукі Муракамі? В демократичній пабній обстановці це можна зробити в «Тирло», що знаходиться на площі Маяковського.

Якщо тренуватися у Запоріжжі, то де саме?

Зручніше за все напередодні побігати в одному з парків – Дубовому гаю, парку Перемоги, або Вознесенівському.При цьому найкращим, але з елементами трейлу, маршрут буде по Хортиці, де можна бігати як стежками, так і по асфальту. Головна рекомендація – не бігати центральними вулицями та поруч з промзоною.

Комментарии