Поиск

Хворобу неможливо передбачити, але підготуватися до ймовірних проблем зі здоров'ям можливо. Перевірте, що є у вас в домашній аптечці

Коли мова заходить про те, що потрібно мати в домашній аптечці, люди відразу діляться на дві категорії: які скуповують всі ліки, які тільки бачать і які намагаються вивести найбільш оптимальний список і ретельно продумують необхідність кожного препарату. Але тут варто знайти баланс. Передусім, в домашній аптечці мають бути медикаменти для надання першої допомоги. Далі йдуть ліки, які виписав особисто для вас лікар.

Які ліки повинні бути в домашній аптечці? Повний список

В обов'язковому порядку ліки повинні бути в домашній аптечці, які допоможуть при таких ситуаціях:

 • головний, зубний або періодичний біль;
 • температура;
 • отруєння;
 • препарати, що покращують травлення;
 • алергія;
 • застуда;
 • протиінфекційний засіб;
 • протизапальний засіб;
 • удари і розтягнення;
 • місцеве знеболююче (наприклад, у вигляді спрею);
 • засіб проти опіків - пантенол.

Далі ми докладно описали, які ліки повинні бути в аптечці вдома.

Засоби, які вбивають інфекцію і мікроби при порізах і ранах

Йдеться про звичайні зеленку та йод. Це дешеві і найбільш ефективні лікарські засоби, які вбивають мікроби і допомагають захиститися від можливих інфекцій. Також варто купити перекис водню, який відмінно зупиняє кровотечу і стерильні вату та бинт для перев'язки. Пластир використовувати не рекомендується, він актуальний лише у випадку дрібних подряпин. А ось при серйозній рані, коли потрібно передавити артерію перев'язавши її, щоб запобігти кровотечі, бинт потрібен обов'язково.

Для боротьби з запальними процесами придбайте мазь Вишневського. Препарат відмінно справляється зі своїм завданням і запобігає запальним процесам.

Це найпростіший склад домашньої аптечки першої допомоги, але при цьому він незамінний у випадках побутових травм, порізів, подряпин.

Ліки проти болю

Головний біль, спазми в шлунку або ниючий спинний біль? Можна спробувати впоратися з проблемою за допомогою спазмалітиків. Наприклад, Імет - відносно дорогий препарат, але зате чудово «вбиває» біль практично при будь-яких його проявах.

Проти жару та застуди

На випадок підвищення температури її попередньо потрібно обов'язково вимірювати, для цього в будинку повинен бути термометр (а який, ртутний або електронний, вибір залежить від ваших уподобань і бюджету). Якщо температура вище 38 градусів, можна (тільки за рекомендацією лікаря) прийняти жарознижуючий засіб. Наприклад, Тетрацеклін - недорого і ефективно (або Парацетамол).

Що стосується більш дорогих ліків, наприклад, Фервекс або Колдрекс, вони надають ефект практично відразу, але якщо придивитися до складу, в них міститься просто «ударна» доза парацетамолу і вітаміну С, що дешевше можна купити окремо.

Проти алергії

Якщо ви не алергік, це ще не означає, що у вас точно немає алергії. Вона може проявиться на що завгодно і коли завгодно. На ці випадки потрібно купити антигістамінні ліки, наприклад, супрастин.

Від проблем зі шлунком

При отруєнні потрібно обов'язково пити сорбенти (активоване вугілля, можна біле) і препарати, які допоможуть вивести токсини. Якщо ви не хочете пити вугілля по кілька таблеток, можна купити більш сучасні ліки, наприклад, Смекту. При запорах добре допомагають ліки на основі трав, наприклад, Сенаде, а при розладах Левоміцетин.

Скільки коштує зібрати домашню аптечку?

Ліки дорожчають, але якщо є можливість, знаходьте соціальні аптеки, або купуйте ліки тоді, коли на них є знижки і акції. Наприклад, деякі аптеки для пенсіонерів роблять знижки до 10%.

Аптечка домашня з повним набором медикаментів обійдеться в середньому в 500 - 800 грн. Відносно невелика сума, але це - ваше здоров'я. І іноді краще прийняти таблетку відразу, ніж чекати наслідків, лікувати які обійдеться набагато дорожче. Тим більше таких «інвестицій» вистачить на рік (а точніше - до закінчення терміну придатності препаратів, який завжди вказується на упаковці).

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии