Поиск

До Києва повертається гаряча вода. А що з боргами?

Після майже піврічної перерви до Києва повертається гаряча вода. Сталось це після затвердження Господарським судом м. Києва мирової угоди між КП “Київтеплоенерго” та НАК “Нафтогаз України”. І кожна сторона процесу тлумачить її по-своєму.

Так, міські чиновники заявляють про цілковиту перемогу, про те, що КП “Київтеплоенерго” визнається правонаступником лише тих боргів ахметівського “Київенерго”, які мають джерела компенсації, тобто є боргами споживачів. А штрафи і пені, мовляв, були списані. А штрафи і пені, нараховані НАК “Нафтогаз України” приватній компанії ПАТ “Київенерго” складають близько 1,2 млрд грн. Столичні чиновники неодноразово заявляли, що не мають наміру сплачувати чужі штрафи. Такої ж позиції дотримується і Господарський суд Києва, зазначивши в ухвалі від 19 липня, що “КП “Київтеплоенерго”, ні територіальна громада міста Києва не має відповідати за борги ПАТ «Київенерго» перед НАК “Нафтогаз України”, а тому відсутні підстави для висновку про наявність заборгованості КП “Київтеплоенерго” за спожитий природний газ”.

Разом з тим, НАК “Нафтогаз України” стверджує: ніхто нараховані штрафи і пені не списував, оскільки вони не є предметом врегулювання мирової угоди. Більше того, в “Нафтогазі” цитують фрагменти договору, в яких йдеться про те, що питання стягнення неустойки підлягає вирішенню в судовому порядку в рамках окремого судового спору.

То що насправді відбувається з 1,2 млрд грн штрафів? Списані вони чи ні? І чи не вийде так, що через кілька тижнів, коли трохи вщухнуть пристрасті, виявиться, що з міського бюджету необхідно буде погасити чужі борги? І чи не скажуть нам, що треба підвищувати тариф, щоб сплатити цей мільярдний штраф?

Автор: Денис Москаль, депутат Київради, фракція “Батьківщина”.

Комментарии