Поиск

Де відпочивають французи і скільки грошей на це вони витрачають

Цього року соціологи, журналісти та представники турбізнесу Франції відзначили загальне зростання числа відпускників, які при цьому все частіше воліють відпочивати у родичів в самій Франції

За даними опитування, проведеного дослідницьким центром Protourisme, цього літа у відпустку мають намір поїхати 47% французів (або 31,5 млн - це на 1,3 млн більше, ніж у минулому році).

Інші особливості такі: по-перше, французи планують витратити на відпустку більше, ніж торік; по-друге, в черговий раз зросла кількість громадян, які проводять канікули у Франції, і впало число виїжджаючих за кордон; по-третє, ще більше представників «нижнього середнього класу» змушені взагалі відмовитися від поїздок на відпочинок.

Дані Protourisme і соцслужби Ipsos / Europ показують, що відпускний бюджет «середньої сім'ї» (чотири людини) в цьому році виросте на 5-10%. Відпочиваючі у Франції планують витратити за 10,5 днів (це середня тривалість відпустки) 1787 євро. А це на сто євро більше, ніж минулого року. Ті, хто поїде за кордон - 2856 євро.

За даними Ipsos / Europ, за кордон цього літа поїде лише 17% французів (три роки тому було 19%). Кількість бажаючих відпочивати за кордоном, в порівнянні з минулим роком, впало на 200 тисяч осіб, відзначає Protourisme. І навіть ті, хто покине межі країни, не планує їхати далеко: вони вважають за краще Італію, Іспанію, Португалію, Грецію і країни Магрибу (Туніс, Марокко).

Переважна більшість (78%) з тих, хто буде проводити канікули у Франції, мають намір добиратися до місця відпочинку на машині.

40% французьких сімей планують поїхати на відпочинок до своїх родичів (багато з яких живуть поруч з морем).

В останні роки «нижній середній клас» змушений урізати свої витрати, і часто це робиться якраз за рахунок відпустки, зазначає в інтерв'ю Le Figaro соціолог Жером Фурке.

«А в суспільстві, яке віддає особливу перевагу дозвіллю, і де канікули - must have, відмова від відпустки - це дуже болючий маркер декласування », - вважає Фурке.

До того ж зараз соціальні мережі, де «щасливчики» розміщують фотографії з відпустки, підсилюють відчуття фрустрації у тих, хто не зміг собі дозволити поїздку.

Ще однією причиною, що змушує представників «нижнього середнього класу» відмовлятися від відпустки, є сильне подорожчання вартості проїзду. Це стосується і тих, хто вирішує їхати на машині і тих, хто їде на поїзді. Державна залізнична компанія SNCF, яка колись зіграла у Франції «історичну роль в справі демократизації відпусток, тепер все частіше поводиться як авіакомпанії, регулюючи ціни в залежності від попиту», - зазначає соціолог Жером Фурке. А так як попит в літні місяці, особливо в липні-серпні, злітає, то і ціни для багатьох небагатих родин виявляються «захмарними».

Ще однією причиною того, що «нижній середній клас» все частіше проводить відпустку вдома, є нестабільність ринку праці. Роботодавці все рідше надають працівникам постійні контракти (CDI), вважаючи за краще давати тимчасові (CDD). В умовах невизначеності деякі вважають за краще замість того, щоб «спустити» пару тисяч євро за десять днів відпустки, відкласти ці гроші на «чорний день». Якщо є що відкладати.

До слова, згідно з опитуванням, проведеним соціологічною службою Qapa, 67% французів у відпустці так і не вдається забути про роботу.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии