Поиск

Де, як і за скільки можна відновити втрачений паспорт

Про викрадення паспорта необхідно якнайшвидше написати заяву до Нацполіції

У житті іноді трапляються різні неприємності, через які людина не знає куди їй іти та що робити. Ми можемо втратити кредитну картку, ключі або навіть паспорт. Коли втратив паспорт України, починається паніка і страх. Втрата документа - це безумовно проблема, причому поширена. Але є і хороші новини - така проблема вирішувана. Тому перше, що потрібно запам'ятати - не варто панікувати в подібній ситуації, а варто діяти негайно, оскільки вашим паспортом можуть скористатися зловмисники в своїх корисливих цілях.

Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. З одного боку, це дещо продовжить час на відновлення паспорта, з іншого - унеможливить відповідальність за шахрайські дії із використанням документу (оформлення без вашого відома кредитів, цивільно-правових угод тощо).

За результатами розгляду звернення про викрадення паспорту в поліції, вам нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З цим витягом необхідно звернутись до відділення міграційної служби, до відповідного ЦНАП чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем реєстрації. У разі, якщо втрачено ID-картку, місце звернення ролі не грає.

Окрім того, відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (постанова Кабміну від 25.03.2015 № 302), не залежно від причини необхідності отримання нового паспорта - викрадення, втрата, знищення, пошкодження - необхідно надати такі документи:

  • заява про втрату (викрадення) паспорта;
  • квитанція про сплату державного мита;
  • довідка про місце проживання;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності).

Скільки триватиме відновлення паспорта?

Термін розгляду заяви cкладає до 20 робочих днів з дня подання заяви, або ж до 10 робочих днів для його термінового отримання.

У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта може тривати до 2 місяців.

Скільки коштуватиме новий паспорт?

Загальна вартість адміністративного збору при оформленні документа протягом 20 робочих днів, складе 279 грн. З них вартість адміністративних послуг за оформлення та видачу ID-картки - 87 грн, вартість бланку - 192 гривні. За прискорення процедури необхідно буде заплатити 366 грн (до 174 грн зросте вартість адмінпослуг). У разі обміну втраченого чи пошкодженого паспорта додатково сплачується державне мито - 34 грн.

Слід зауважити, що паспорт є не єдиним документом, що посвідчує особу громадянина України. До них також відносяться закордонний, службовий, дипломатичний паспорта, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія та ін.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии