Поиск

Чому не варто зловживати "емодзі" у корпоративній пошті

Новачкам в колективі не варто зловживати смайликами. Адже через це колеги можуть на підсвідомому рівні класифікувати малознайомих новобранців як незрілих та несерйозних людей

The Wall Street Journal поділився зі своїми читачами дослідженням — про використання смайликів у онлайн-спілкуванні з колегами. Про це пише сайт Work.ua.

Журнал розглянув питання використання емодзі у робочій переписці колег і виявив, що: «Смайлики, що колись розглядались як знак легковажності, тепер є ключем до ясного та лаконічного спілкування, до становлення корпоративного духу і розвитку загальної корпоративної культури».

Згідно з дослідженням, смайлики роблять переписку більш емоційною. А це, в свою чергу, має позитивний вплив на ефективність роботи колективу.

Професор психології Карлос Гантіва, що працює в Андському університеті і досліджує сприйняття людиною облич та піктограм, зазначає: «При спілкуванні за допомогою комп’ютера я не бачу вашого обличчя, але коли ви надсилаєте мені емодзі, мій мозок реагує таким чином, наче я його бачу».

Марек Новак, інженер у компанії CircleCI, розповів виданню, що емодзі допомагають пояснити малознайомій людині її задачі, а її співрозмовнику — вникнути в проблемне питання.

Деякі компанії використовують месенджер Slack, де, крім існуючих, можна створювати свої емодзі — з огляду на цінності компанії або окремої людини.

За словами представника Slack, користувачі месенджера створили вже понад 26 мільйонів емодзі. Більшість з них використовують у месенджері як швидкі реакції на повідомлення. Це економить час, оскільки не потрібно писати відповідь.

Вчені з Гонконзького університету дійшли висновку, що емодзі допомагають налагодити стосунки між співробітниками, а також сприяють лаконічнішому спілкуванню.

У той же час, дослідники застерегли, що новачкам в колективі не варто зловживати смайликами. Адже через це колеги можуть на підсвідомому рівні класифікувати малознайомих новобранців як незрілих та несерйозних людей.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии