Поиск

Чоловік копав цибулю та знайшов старовинний скарб

У Чехії місцевий пенсіонер на своїй присадибній ділянці копав цибулю і знайшов майже 600 старовинних монет.

Чоловік копав цибулю і знайшов старовинний скарб

Про це повідомляє Zik з посиланням на Чеське радіо, передає Соцпортал

Нещодавно 90-річний житель селища Челіво, що неподалік від Бенешова, виявив на власній грядці горщик із золотими і срібними монетами XV століття – такий «урожай» підніс йому город, на якому він довгі роки вирощує цибулю.

- На моїй грядці росла цибуля, а коли я її зібрав, то знайшов невелику монетку. Зробив крок і раптом побачив ще одну... На наступний день вранці я взяв граблі і почав розгрібати в цьому місці землю. Нічого. Спробував знову і побачив п’ять монеток. Тоді я сказав собі: «О, тут щось є!». Потім я продовжував ворушити землю граблями і натрапив на цей скарб, – зазначив 90-річний Мирослав Юрнічек.

583 золоті і срібні монети пролежали в землі понад півтисячі років.

Про знахідку відразу повідомили місцеву владу. За скарб, переданий державі, пан Юрнічек отримав фінансову винагороду. На місці знахідки археологи також виявили фрагменти шкіри, текстильної тканини і мотузок. Вчені вже очистили від землі і вивчили монети, які тепер стали експонатами музею регіону Подбланіцко.

- Велика частина артефактів з Челіво, або, простіше кажучи, скарбу, відноситься приблизно до середини XV століття. Це була неспокійна переломна епоха, і зміст знахідки це підтверджує – вона складається з празьких грошів і дрібної монети, головним чином, пфенігів, – розповідає директор музею Радован Цадер.

Нагадаємо:

Комментарии