Поиск

Чи справедливі тарифи з'ясують правоохоронні органи та аудиторські служби

Міністерство юстиції створило реєстр відкритих даних про всі комунальні підприємства, в тому числі – про їх кінцевих бенефіціарів та структурі власності.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював перевірки теплогенеруючих компаній по всій країні. Правоохоронні органи і аудиторські служби з’ясують, чи обґрунтовані тарифи.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що зібрати інформацію про теплопостачальників виявилося не просто, так як її не публікували у відкритому доступі або не оновлювали з 2011 року.

За словами міністра, в багатьох випадках власники комунальних підприємств – це не представники місцевої влади, а приватні фірми, зареєстровані в інших країнах, часто – в офшорах. Тому уряд збирається заборонити таким фірмам володіти комунальними підприємствами.

Щоб узгодити структуру власності з новими нормами, у підприємств буде 6 місяців. Найближчим часом слід внести в Раду відповідний законопроект і прийняти закон до початку опалювального сезону.

Нагадаємо, що на сайтах Мін’юсту і Кабміну з’явився онлайн-калькулятор розрахунку вартості комунальних послуг. Будь-який споживач може самостійно розрахувати, скільки він переплачує за ЖКП.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии