Поиск

Чи можна накопичити відпустки і як за них отримати гроші

За законом, кожен працівник має право на щорічну відпустку. Однак, їх можна накопичити та отримати за них компенсацію

Про це повідомляє прес-служба Сьомого апеляційного адміністративного суду.

"Усі невикористані відпустки мають бути внесені до графіка відпусток на поточний рік. Тобто у зазначеному графіку щодо кожного працівника має бути інформація про відпустки як за поточний рік, так і за минулі робочі роки. За наявності заборгованості щодо відпусток за минулі роки графік дасть змогу спланувати надання належних працівникам відпусток. Якщо ж сталось так, що відпустки, не отримані за минулі роки, не включені до графіку відпусток, то це не означає, що працівник не має права їх взяти, невикористані відпустки можуть бути надані за заявою працівник" - йдеться у повідомлені.

До відпусток, які не анульовуються, належать:

  • щорічна основна відпустка;
  • щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
  • щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці;
  • інші щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством.

За наявності невикористаних відпусток, спочатку надають їх, а вже потім — дні відпустки за поточний робочий рік. Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Це обмеження стосується тривалості щорічних відпусток за відпрацьований робочий рік, а тому якщо працівнику надають щорічні відпустки за декілька попередніх років – це обмеження не застосовується.

Компенсація за відпустки:

  • частина щорічної відпустки за бажанням працівника може бути замінена грошовою компенсацією;
  • така компенсація не видається, якщо робітник має невикористані щорічні основні відпустки тривалістю понад 24 календарні дні кожна;
  • якщо при звільненні працівник має невикористані відпустки, підприємство виплачує йому грошову компенсацію за всі дні цих відпусток;
  • сума компенсації обчислюється як добуток середньоденного заробітку та кількості календарних днів невикористаних відпусток.

Всі новини про ринок праці читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии