Поиск

Через ремонтні роботи з 2 по 7 вересня не працюватиме КПВВ Станиця-Луганська

Таку інформацію з посиланням на джерела в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації опублікували журналісти Громадського.

Наразі влада області готує інформаційні буклети про терміни проведення ремонтних робіт та розташування найближчих пунктів перетину задля мінімізації негативного впливу на громадян. Як зазначає радниця з питань ВПО в Луганській області Яна Любимова, рішення про тимчасове закриття КПВВ негативно вплине на життя мешканців регіону.

- Через те, що люди не зможуть перетнути лінію розмежування впродовж кількох днів, їм можуть припинити виплачувати пенсію та інші соціальні виплати. Річ у тім, що діюча система «Аркан»* фіксуватиме недотримання термінів перетину людиною лінії розмежування і ця інформація надходитиме до органів соцзахисту та пенсійного фонду, які в свою чергу прийматимуть рішення про припинення цим громадянам соціальних виплат та пенсій, — зазначила Радниця з питань ВПО.

Крім того, на думку Яни Любимової, громадяни, які не зможуть скористатися КПВВ в Станиці Луганській, будуть змушені виїжджати через кордон з Росією, а це додатково 550 км шляху від Луганська до Сєвєродонецька та чотири митні пункти. Варто також враховувати, що закриття КПВВ в Станиці Луганській припадає на початок навчального року, і діти змушені будуть їхати через територію окупанта, де їх безпеку ніхто не гарантує. Також в якості можливої альтернативи залишається КПВВ в сусідній області. Однак скористатися цією альтернативою зможуть далеко не всі.

- Найближчий до Луганської області відкритий пункт перетину знаходиться у Донецькій області. Це КПВВ Зайцеве. Пряме транспортне сполучення між ним та Луганською областю відсутнє. Відповідно, скористатись цим КПВВ зможуть люди, які мають автомобіль або мають можливість оплатити таку послугу, — зазначила Яна Любимова.

За інформацією очільника Луганської області Юрія Гарбуза КПВВ Станиця-Луганська в день перетинало до 10 тис. громадян. Його закриття створить додаткове навантаження на можливі альтернативні шляхи в’їзду та виїзду з непідконтрольної території. Це в свою чергу суттєво збільшить час очікування в чергах. «Дорога пекла», як назвав шлях перетину лінії розмежування Юрій Гарбуз, стане ще небезпечнішою для літніх людей, які у спеку годинами будуть чекати своєї черги.

Враховуючи все вищезгадане, влада області та органи центральної влади, в першу чергу Міністерство соціальної політики, Державна прикордонна служба та Ощадбанк, мають врахувати факт припинення роботи КПВВ. Для громадян, які через об’єктивні причини не зможуть вчасно перетнути лінію розмежування, мають бути збережені соціальні виплати. Держава також повинна знайти альтернативні шляхи безпечного перетину лінії розмежування на випадок повторення в майбутньому подібних ситуацій.

Ми радимо особам, які мають таку можливість, врахувати закриття КПВВ та за можливості підготуватись до цього. Необхідно врахувати також можливість подовження терміну ремонтних робіт.

*«Аркан» — інтегрована міжвідомча автоматизована система обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон.

Нагадаємо, сьогодні громадський транспорт знову змінить режим роботи через репетицію параду.

Комментарии