Поиск

Через недолуге керівництво шахтарі зустріли Новий рік без зарплат

селидово

На шахті «Курахівська» в місті Селидово на Донеччині більше чотирьох місяців не виплачують заробітну плату. Працівники та працівники вдалися до «італійського страйку», а пятеро розпочали голодування.

Про це активістам «Соціального руху» розповів голова Незалежної профспілки гірників України на ДП «Селидовуголь» Віктор Трифонов.

За його словами, шахтарі досі не отримали зарплату за вересень, жовтень, листопад і грудень. Однак під найбільшим ударом представниці непромислової групи - лаборантки та інший обслуговуючий персонал. Їм заборгували ще за червень. Минулого року жінки на шахті вже вдавались до протесту і отримали після цього часткові виплати боргу. Однак незабаром історія повторилась.

За словами профспілковця, з'явилась інформація, що Кабмін направив 39 млн грн на погашення зарплатного боргу. Однак рахунки перебувають під арештом виконавчої служби. Тому є ризик, що надіслані кошти будуть спрямовані на інші цілі, аніж виплата заробітної плати. Зокрема, підприємство має податкові борги. За словами робітників, негативне становище підприємство пов'язане з закупівлями обладнання по завищеним цінам на тендерах.

Трифонов підкреслює, що профспілка не має можливості перевірити відповідну документацію та впливати на призначення керівництва, до роботи якого є безліч питань. Відповідно до даних Єдиного судового реєстру, на одного з директорів ДП «Селидовуголь» відкрито більше тисячі виконавчих проваджень про стягнення боргу на загальну суму більше ніж 886 млн грн. Минулого року державні виконавці через суд навіть вимагали обмежити йому виїзд за кордон.

Комментарии