Поиск

Британію заполонили нелегальні онлайн-аптеки

Місцеві ЗМІ вважають, що за цим можуть стояти торговці з Китаю і Росії

Онлайн-аптеки масово торгують підробленими препаратами або без рецепта продають ліки, що вимагають призначення лікаря, - до такого висновку прийшла The Sunday Times. Багато з цих аптек, за даними журналістів, зареєстровані в Росії, а розміщені на китайських серверах. Продаж підроблених ліків в інтернеті поширений не тільки в Великобританії, ця сфера поки недостатньо регулюється, і походження багатьох продаваних препаратів виявляється сумнівним.

The Sunday Times опублікувала власне розслідування про масштабну торгівлю підробленими ліками в Великобританії через онлайн-аптеки. Підкреслюється, що мова йде про сайти, які продають препарати тільки через інтернет, а не про торговельні інтернет-майданчиках звичайних фізичних аптек. Видання пише, що нелегальні інтернет-аптеки Британії видають себе за сімейні компанії, продаючи при цьому підроблені знеболюючі, ліки від безсоння і інші препарати. За даними газети, багато хто з таких аптек «анонімно зареєстровані в Росії», а сервери, на яких вони розміщені, перебувають у Китаї. При цьому такі онлайн-аптеки не зареєстровані в Головному фармацевтичному раді - незалежного регулятора, який контролює діяльність аптек.

За даними неурядової організації «Альянс за безпечні онлайн-аптеки», більше половини з опитаних дорослих мешканців Великобританії заявили, що вони коли-небудь купували ліки в інтернеті, при цьому, за даними влади, приблизно в кожному десятому випадку куплені були саме підроблені препарати.

Ще однією проблемою нелегальних і напівлегальних онлайн-аптек є можливість купити різні препарати без призначення лікаря.

Репортери The Sunday Times замовили п'ять типів ліків, які не повинні продаватися без рецепта, в тому числі опіоїдні знеболююче трамадол і протівотревожний препарат Ксанакс. Частина надісланих препаратів була проведена компаніями, у яких немає ліцензії на продаж ліків в Великобританії. Фара Джамі, одна з керівників Британської медичної асоціації, заявила:

«Нас дуже турбує той факт, що люди можуть так легко отримати сильні і потенційно небезпечні ліки за допомогою сайтів, що знаходяться поза зору регуляторів. У деяких випадках у препаратів немає ліцензії на продаж у Великобританії, а в інших, що ще гірше, препарати повністю підроблені, а значить, ті, хто їх приймає, й гадки не мають, що вони вживають».

Проблема інтернет-аптек існує не тільки у Великобританії - за даними компанії LegitScript, яка уповноважена Міжнародною асоціацією ради по аптекам перевіряти і контролювати онлайн-аптеки, в світі діє близько 35 тис. онлайн-аптек, багато з яких нелегальні. Незаконний продаж ліків через інтернет викликає занепокоєння і у фармацевтичних компаній - так, служба безпеки Pfizer зробила 250 закупівель виробленого компанією Ксанакс в онлайн-аптеках, і в 96% випадків ліки виявилися підробленими. У 2018 році компанія виявила 95 підроблених препаратів в 113 країнах проти 29 випадків у 2008 році. На початку року британська Національна служба охорони здоров'я випустила попередження про небезпеку покупки ліків в інтернеті. Щорічно проводиться Інтерполом операція «Пангея», спрямована на протидію торгівлі підробленими препаратами, в минулому році призвела до закриття 123 нелегально працюючих сайтів, що торгують ліками, арешту 859 осіб і конфіскації більш ніж 400 тис. Упаковок ліків.

Вчені Міжнародного центру Фогарті, що входить в Національний інститут охорони здоров'я США, в березні опублікував дослідження, з якого випливає, що щорічно щонайменше 300 тис. дітей по всьому світу гинуть від підроблених ліків. В першу чергу мова йде про протималярійні препарати, які розповсюджуються в країнах, що розвиваються, - на них припадає близько 150 тис. дитячих смертей щорічно. Також багато підроблених вакцин, антибіотиків і ліків від пневмонії. Багато з них були зроблені в Китаї і Індії і містили найрізноманітніші речовини - від чорнила для принтера до миш'яку. Всесвітня організація охорони здоров'я також не раз попереджала про поширення підроблених ліків.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.Щецікавого.

Комментарии