Поиск

Борис Тарасюк: Польська та угорська влада винні в погіршенні відносин з Україною

Польська та угорська влада винні в погіршенні атмосфери українсько-польських і українсько-угорських відносин.

Про це сьогодні на брифінгу в парламенті заявив народний депутат від «Батьківщини», голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету ВРУ у закордонних справах, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

«Я хочу відповідально заявити, що вся вина за погіршення атмосфери українсько-польських і українсько-угорських відносин лежить повністю на стороні польської та угорської влади. Саме їхні дії спричинили погіршення двосторонніх взаємин», – сказав він.

За його словами, останнім часом намітилася тенденція до загострення стосунків з Україною з боку деяких сусідніх і не тільки держав.

«Причини називають різні, а результат один – спроба чинити тиск на нашу країну. Справа доходить навіть до того, що Україну шантажують намірами перешкоджати, навіть зірвати її стосунки з НАТО (йдеться про Угорщину) та з ЄС (йдеться про Польщу). Також шантажують намірами припинити підтримувати нашу державу, намагаються диктувати українську кадрову політику (Польща), вішають ярлики окремим посадовцям і погрожують заборонами їхнього в’їзду тощо», – уточнив політик.

Цікаво, що лунають такі погрози з боку країн, у яких до влади прийшли «політичні сили, які сповідують політику націоналізму, яких відверто критикує Брюссель за згортання демократії і в Польщі, і в Угорщині», – зауважив Борис Тарасюк.

Екс-міністр закордонних справ висловив обурення тим, що антиукраїнські акції проводять «у нас в гостях»: «Уявіть собі, що до вас додому приходить сусід і відмовляється від зустрічі з господарем. Саме так можна охарактеризувати останні вояжі до України угорського та польського міністрів».

На думку депутата, виглядає так, ніби дехто намагається скористатися російською агресією проти нашої держави, яка є жертвою цієї агресії.

Політик нагадав, що в липні минулого року, після ухвалення антиукраїнських резолюцій польським сеймом і сенатом він ухвалив рішення про складання з себе повноважень голови депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Польщею.

«Те саме я зробив вчора у відповідь на антиукраїнські акції з боку угорського уряду. На знак протесту та незгоди з цими діями я вийшов з депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною», – заявив Борис Тарасюк.

Він закликав інших члені групи наслідувати його приклад та додав, що українська влада не може підставляти другу щоку, коли б’ють по Україні.

«Треба завжди стояти на захисті національних інтересів нашої країни – це має бути приорітетом», – підсумував депутат.

Нагадаємо, Ляшка спіймали за "кнопкодавством" у ВР.

Комментарии