Поиск

Блогеру дали п'ять років колонії за твіт про дітей силовиків

Владислава Синицю визнали винним в екстремізмі

Пресненський суд Москви засудив фігуранта «московської справи» Владислава Синицю до п'яти років колонії загального режиму за розпалювання ненависті з погрозою застосування насильства по відношенню до дітей силовиків, повідомляє кореспондентка «Нової газети» із залу суду. Обвинувачення ґрунтується на пості, який 31 липня блогер під псевдонімом «Макс Стєклов» написав в твіттері:

«Подивляться на милі щасливі сімейні фото, вивчіть геолокацію, а далі дитина доблесного захисника правопорядку просто одного разу не приходить зі школи. Замість дитини поштою приходить компакт-диск зі снафф-відео (відео вбивства. - Прим. Ред.)».

Судове слідство тривало один день, а експертизу поста Синиці на екстремізм провели люди без профільної філологічної освіти: викладачка математики і перекладач англійської та німецької мов.

Раніше прокурор, поставивши Синиці в провину заклик «викрадати і вбивати дітей», запросила шість років колонії - максимальний термін, передбачений статтею Кримінального кодексу про екстремізм.

Сам Владислав заперечує всі пред'явлені звинувачення і збирається оскаржити вирок. За його словами, написаний твіт можна вважати небезпечним, оскільки блогер просто міркував про можливі наслідки московських протестів для силовиків.

Про надзвичайні події та ДТП читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии