Поиск

Біологічний вік українських жінок на 5 років більший за фактичний - дослідники

Біологічний вік українських жінок пенсійного віку в середньому перевищує паспортний на 5 років.

Про це свідчать дані Інституту геронтології, передає Сегодня.

За даними дослідників, жінки старше 55 років в Україні, як правило, виснажені, мають безліч хронічних хвороб. А ось часу на лікування і відпочинок у них немає через гендерну нерівність.

"Жінка і на роботі передова працівниця, і вдома вона ведуча, вона ж господиня – вона все робить по дому. У нас дуже мало чоловіків, хто бере на себе частину турбот з догляду за дітьми, прибирання квартири і так далі", – говорять дослідники.

Тому після 55 років жінки використовують всі свої резервні сили. Через це організм старіє швидше.

"Фактично ми виходимо [на пенсію] не в 55 років. Якщо виходимо в 55 – нам за ступенем зносу організму вже 60. За нашим здоров'ям. А виходимо в 60 – це фактично 65", – відзначають в інституті.

Як відомо, у Верховній Раді розглядатимуть законопроекту про зниження пенсійного віку для жінок. І дослідники підтримують ідею виходу українок на пенсію в 55 років.

Довідка:

З моменту народження людини до даного конкретного моменту, називається хронологічним, або паспортним, віком, а є вік людини, оцінений за ступенем розвитку (або зрілості) окремих ознак - біологічним віком.

У 2017 році в Україні була прийнята пенсійна реформа. Вона "осучаснила" виплати нинішнім пенсіонерам, але різко підняла необхідний страховий стаж з 15 до 25 років. У 2028 року для отримання пенсії в 60 років необхідно буде мати 35 років стажу. Якщо він буде в проміжку між 25 і 35 роками, то на пенсію людина вийде в 63. А між 15 і 25 - в 65 років. При стажі менше 15 років можна буде розраховувати лише на соцдопомогу, яка буде не більше прожиткового мінімуму.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии