Поиск

Більшість українців, що працюють у Польщі зайняті фізичною роботою - дослідження

Перекази від заробітчан, які працюють в Польщі, у другому кварталі 2019 року становили 4 млрд злотих, із них 85,7% переказів відправили до України. Такі дані оприлюднив Національний банк Польщі

Згідно з повідомленням польського регулятора, грошові перекази від українців ростуть. Цього року вони відправили додому на більш ніж півмільярда злотих більше, ніж торік.

«Зафіксований приріст є наслідком збільшення обсягів трансфертів від трудових мігрантів, які працюють впродож короткого періоду», – йдеться в повідомленні.

Як йдеться в дослідженні «Барометр трудової міграції» за другий квартал 2019 року, яке підготувала компанія Personnel Service, близько 66% українських заробітчан проводять максимум три місяці в цій країні. Водночас кожен п’ятий прибуває на термін від трьох місяців до півроку, і лише кожен десятий працює в Польщі до одного року.

Також у дослідженні заявляється, що середня зарплата українців становить 2501–3000 злотих (у перерахунку 15830–18997 грн) , також є поширеним заробіток у 2001–2501 злотих (1267–15830 грн) на руки.

Також, як йдеться в опитуванні 77% заробітчан зайняті у Польщі важкою фізичною працею, 17% – працюють у сфері послуг та лише 2,3% мають інтелектуальну роботу.

До слова, торік Україна стала регіональним лідером у Європі та Центральній Азії за обсягами грошових переказів трудових мігрантів. Згідно з даними Світового банку, обсяги грошових переказів в Україну у 2018 році зросли на 19% і становили 14 млрд доларів CША.

Всі новини про ринок праці читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии