Поиск

Більше третини українських учнів не мають базового рівня з математики

36% 15-річних українських школярів не досягають навіть базового рівня знання з математики.

pisa результати україна

Про це свідчать результати міжнародного дослідження Programme for International Student Assessment (PISA), в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, заявила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Результати PISA-2018, зокрема, заперечують міф про ефективність радянської математичної системи освіти. Дослідження показує: 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами, - сказала міністр.

Втім, дослідження також свідчить, що кращі за Україну результати показали і колишні радянські країни - Білорусія та Росія. А 25,9 % українських учнів також не досягнули базового рівня читацької грамотності.

В той же час, як повідомила міністр, 2020/21 навчальний рік стане роком математики в Україні – на це є принципова згода Президента України. Така ініціатива матиме на меті розвиток математичної грамотності у школярів.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии