Поиск

Більше 190 законодавців у США звинуватили Трампа в порушенні конституції

Понад 190 американських законодавців-демократів направили позов до федерального суду, звинувативши президента США Дональда Трампа в отриманні фінансових коштів іноземних урядів.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Раніше генеральні прокурори американського міста Вашингтон і штату Меріленд подали подібний позов щодо президента США Дональда Трампа, звинувативши його в тому, що він порушив конституцію країни, що не перервавши зв'язку з бізнесом після вступу на пост глави держави. У свою чергу, офіційний представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що ділові інтереси президента Трампа не порушують положення конституції.

Згідно з новим позовом, з моменту вступу на посаду Трамп не запитує схвалення конгресу на отримання іноземного фінансування свого бізнесу.

Як повідомляється, в числі обвинувачів щонайменше 30 сенаторів і 166 членів Палати представників. Вперше так багато законодавців направляють позов проти президента США.

Раніше газета Washington Post повідомила, що прокурори підозрюють Трампа в тому, що він порушив антикорупційні статті конституції і "отримував мільйони від іноземних урядів" після вступу на посаду президента США. За даними видання, генпрокурори стурбовані діяльністю готелю Trump International Hotel, відкритої в минулому році недалеко від Білого дому.

Даний позов може відкрити новий фронт для Трампа, який вже зіткнувся з розслідуванням спецпрокурора Роберта Мюллера про зв'язки наближених Трампа і російського уряду під час президентської кампанії 2016 року, наявність якої спростовують як в Білому домі, так і в Кремлі. За інформацією, якщо федеральний суддя прийме позов, генпрокурори в першу чергу зажадають розкрити податкову декларацію Трампа для визначення масштабу іноземних угод його бізнесу.

Як повідомляв Соцпортал, Трамп нарешті визначився з курсом щодо України.

Комментарии