Білоруські компанії торгують з «ЛНР» та «ДНР» — розслідування

  1. Главная
  2. Архив
  3. Оккупация
  4. Білоруські компанії торгують з «ЛНР» та «ДНР» — розслідування
14:10, 24.07.17
Громадське

Білоруські компанії торгують з так званими «ЛНР» та «ДНР» та порушують українське законодавство.

Про це йдеться в першій частині розслідування телеканалу «Белсат».

«У результаті схема виглядає так: білоруська компанія веде прямі переговори з оптовою фірмою з «ЛДНР», безпосередньо поставляє в окуповані Донецьк і Луганськ товар, але формально має контракт, наприклад, з російською фірмою, яка, у свою чергу, так чи інак пов’язана з сепаратистами або Білорусю», — з'ясувалося в ході розслідування.

Зазначається, що гроші на рахунок російської фірми потрапляють або через ЦМР-банк (банк, який використовується для розрахунків росіян з «ЛДНР»), або через банки Південної Осетії (Південна Осетія визнає «ДНР», а Росія визнає Осетію, тому через її банківську систему можна проводити гроші з Донецьку і Луганську в РФ), або просто готівкою в сумках.

Потрапивши на рахунок російської фірми-прокладки гроші за товар абсолютно легально перераховані білоруським заводом.

Таким чином, білоруські підприємства не порушують закони. Зате порушують законодавство України, яке забороняє поставки товарів в непідконтрольні Києву райони Донбасу, а також в анексований Крим.

При цьому, частка білоруської продукції в окупованому Донецьку складає 25%.

«Алкоголь, сири, м'ясо глибокої заморозки ... Причому до війни таких білоруських продуктів ми не бачили: м'ясо або пиво білоруське ... ніколи! Цей потік вже потім пішов. Попит на них зараз дуже великий — російські сильно поступаються за якістю і ціною», — розповідає мешканка окупованого Луганська.

Як повідомляв Соцпортал, бойовики не витримують знущань військових РФ і вчиняють самогубства - розвідка.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне