Поиск

​«Батьківщина» у Київраді зареєструвала проект рішення щодо імпічменту президента

Фракція «Батьківщини» у Київраді зареєструвала проект рішення щодо імпічменту президента.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської партійної організації.

На переконання депутатів «Батьківщини», парламент має ухвалити новий Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», який дозволить врегулювати процедуру усунення Президента України з посади в порядку імпічменту.

«Імпічмент – єдиний спосіб притягнути Порошенка до відповідальності. Проте імпічмент не є обвинуваченням у кримінальному порушенні, він є особливим видом юридичної, а не політичної відповідальності», – вважає голова фракції «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко.

За його словами, проект рішення «Про звернення Київради до Верховної Ради України щодо правового врегулювання процедури усунення президента з посади в порядку імпічменту» наразі розглядається постійними комісіями Київради та готується до включення до порядку денного найближчого засідання Київради.

«Сьогодні можливість оголосити президенту імпічмент оцінюється політичними силами парламенту, інтереси яких є часто протилежними. А Верховний Суд України в даному випадку наділений повноваженнями, які суперечать принципу незалежності суддів, зокрема їх безсторонності та підкоренню при здійсненні правосуддя лише закону», – пояснила ініціатор проекту, секретар фракції Тетяна Меліхова.

Вона додала, що чинне законодавство містить низку суттєвих недоліків, без усунення яких практична реалізація порядку усунення президента з посади малоймовірна і може бути визнана незаконною.

Комментарии