Поиск

​Бамблбі та Термінатор: кого можна побачити на найбільшій виставці роботів в Україні?

Відтепер «Трансформерів» можна побачити наживо. Оптимус Прайм, Бамблбі, Скорпонок та інші трансформери зійшли з великих екранів і зустрічають відвідувачів виставки дуету SDrobo Lab.

Бамблбі та Термінатор: кого можна побачити на найбільшій виставці роботів в Україні?

Три роки тому запорізькі винахідники Дмитро Міцик та Сергій Єременко вирішили зробити моделі роботів «ВАЛЛ-І» та «Єви», щоб привернути увагу до своїх дитячих атракціонів. З часом до парочки з піксарівського мультфільму додалися персонажі інших фантастичних світів, а захоплення двох друзів перетворилося на масштабне шоу. У 2018 році їхня виставка роботів та трансформерів з металу увійшла до Книги рекордів України – як найбільша в країні.

Зараз до експозиції входить 21 модель. І помітне місце серед роботів займають велетенські трансформери Бамблбі та Оптимус Прайм. Лідер автоботів Оптимус Прайм — єдина в Україні машина-трансформер. Триметрова вантажівка на очах глядачів перетворюється на скульптуру робота заввишки 3,5 метри. Для створення Прайма авторам знадобилося 9 місяців — у якості матеріалів використовували метал та запчастини старих авто.

Інший улюбленець публіки — Бамблбі. Триметровий жовтий автобот важить майже тонну, здатен виконувати рухи і не поступиться своєю ефектністю навіть аніматронікам Діснейленду. Окрім трансформерів, на виставці можна побачити персонажів «Зоряних війн», всесвіту «Вархаммер», комунікабельних роботів Жоржика з Жоржеттою. На всіх заходах саме цю пару найбільше обожнює малеча — адже вони обладнані штучним інтелектом і здатні ходити та розмовляти.

Деякі з моделей вражають настільки, що, за словами авторів, «навіть дорослі чоловіки перетворюються на дітей, коли їх бачать». Наприклад, Термінатор Т-100, який, до речі, повстав не з попелу ядерного вогню, а з останків «Яви», «Таврії» та «ГАЗу». Правда, якщо не знати цього заздалегідь, здогадатися про це, дивлячись на загрозливу фігуру, неможливо.

Протягом 18-19 років виставка SDrobo Lab побувала в 13 містах України, серед яких Запоріжжя, Хмельницький, Вінниця, Львів, Тернопіль та інші. І вона вже привернула увагу закордонних фанів фантастики.

- Нещодавно нам запропонували представити нашу виставку в готельному комплексі Арабських Еміратів. Але ми поки що відмовилися, адже маємо намір спершу показати роботів на Interpipe TechFest 2019, — розповіли Дмитро та Сергій. Після участі у техфесті цієї осені, винахідники планують закордонні гастролі своєї експозиції.

Побачити найбільшу в Україні виставку роботів та трансформерів у натуральний зріст можна буде 19-20 жовтня на головному інженерному шоу країни Interpipe TechFest у Дніпрі.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии