Поиск

Авторка виставки «Faces»: Творчість - це медитація

​Нещодавно арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Тетяни Шимко «Faces». Авторка виставки «Faces», Тетяна Шимко розповіла Соцпорталу про особливості своєї художньої техніки і пошуки власного стилю.

Що спонукало Вас взяти до рук пензлі? Чому Ви вирішили пов’язати своє життя з мистецтвом?

Пов’язати життя з мистецтвом вирішила років п`ять тому, коли хобі переросло у професію , коли почали купувати мої роботи. За освітою я фінансист, але малювала все життя , скільки себе пам’ятаю .

У Вас дуже особлива техніка – це і пастель, і вугілля, і поталь. Що приваблює Вас у використанні таких матеріалів?

Так, використовую різні матеріали – одразу бачу, що можна чим намалювати. Поталлю відображаю золоті та срібні прикраси, вугілля обираю для надання глибини образу, де необхідний насичений чорний. А працюючи над портретом темношкірого малюка з розмальованим білою фарбою обличчям, я наносила акрилову фарбу на руки і малювала пальцями.

Як відомо, творчості не існує без натхнення .Аби почати творити, необхідно віднайти у серці ті почуття, якими захочеться поділитись. Що слугує для Вас джерелом емоцій, які пробуджують дію творчих сил?

Мене завжди надихає навколишній світ та зачаровує чудо життя.

Для багатьох митців робота над своїми витворами – це певна віддушина, спосіб позбавитись від негативу і депресивних думок. Вам зручніше творити у пригніченому настрої чи у моменти духовного піднесення?

Я – мама двох синів, тому чекати натхнення чи якогось особливого настрою – це велика розкіш для мене. Я працюю, коли маю час, а знаходячись біля мольберту, повністю поринаю в процес – це моя, така собі, медитація.

Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти свій неповторний стиль, у якому Вам найкомфортніше працювати?

Я тільки на початку свого творчого шляху, тому досі знаходжусь у пошуку. Пробую різні стилі та матеріали. Коли набридає «бруд» олії та акрилу, дістаю папір та акварелі...

Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Ви відкриті для новизни і експериментів у мистецтві?

Я постійно експериментую і з матеріалами, і зі стилями . Мене приваблює графіка в різних її проявах. В моєму доробку вже є одна ліногравюра, а в планах – офорт.

В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

Феномен окремого художника? В індивідуальності та неповторності.

Виставка «Faces» представляє яскраві екзотичні портрети, пронизані атмосферою Африканської та Індійської культури та зосереджені на різноманітних емоціях. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Це фінішна пряма – поділитися з глядачем своїм світом. Це досвід для мене, адже роботи на стінах галереї сприймаються зовсім по-іншому, ніж вдома – видно всі плюси та мінуси, а це дає змогу обрати шлях, яким рухатись далі.

Виставка триватиме до 26 листопада.

м. Київ, провулок Євгена Гуцала, 3

Вхід вільний.

Комментарии