Поиск

Австралійські зоологи випустили сумчастих борсуків на волю

Тривалий час ці унікальні тварини знаходилися на межі зникнення, адже місцеві аборигени дуже цінували їхнє хутро. А в останнє у дикій природі сумчастих борсуків бачили більше ніж 100 років назад.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на УНІАН.

Австралійські зоологи випустили сумчастих борсуків на волю

Австралійські науковці випустили в дику природу групу диких сумчастих борсуків (білбі), які останні 100 років були під загрозою зникнення.

Востаннє крихітних ссавців з довгими заячими вушками бачили в Новому Південному Уельсі в 1912 році, з тих пір в дикій природі вони не зустрічалися. Днями відразу 30 білбі, які містилися в розпліднику тварин, були випущені на велику обгороджену ділянку дикої природи недалеко від міста Наррабрі на північний захід від Сіднея.

Це ознаменувало важливий етап кампанії з боротьби за порятунок білбі від вимирання. Однак без огорожі, що простягнулася на 32 км, білбі навряд чи зможуть вижити. Їхня чисельність різко скоротилася перед початком Першої світової війни, коли в Австралії зросло поголів'я лисиць і кішок.

Білбі доброзичливі до людини. Живуть у норах, полюють вночі і сплять в дивній позі: присівши на задні лапки і засунувши морду між передніми. Аборигени Австралії завжди цінували хутро білбі, можливо, активне полювання на тварин заради хутра також стало однією з причин різкого скорочення їхньої популяції.

Нагадаємо, у глобальному потеплінні вчені звинуватили тварин.

Комментарии