Поиск

"Атлантиду" та "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго" назвали одними з кращих фільмів року

Ці роботи потрапили до топу цьогорічних прем'єр від НВ.

"Співає Івано-франківськтеплокомуненерго" від режисерки Надії Парфан розповідає про суворі будні комунальників, які продовжують виконувати роботу, незважаючи на постійне недофінансування, байдужість можновладців та претензії клієнтів. Розраду вони знаходять у профспілковому хорі "Чорнобривці". Ним опікується голова профспілки, який також намагається боротись за трудові права своїх колег.

Світова прем'єра історії про співаючих комунальників відбулася на фестивалі Visions du Réel в швейцарському місті Ньон, і вона сподобалася не тільки українському глядачеві, а й вперше в історії української документалістики була придбана для показу на японському телебаченні компанією NHK — найбільшим радіо- і телемовником Азіатсько-Тихоокеанського регіону, - пише НВ.

У свою чергу антиутопія "Атлантида" режисера Валентина Васяновича стала першим українським фільмом, що взяв участь у конкурсній програмі найстарішого кінофестивалю у світі - Венеціанського. Більш того, картина перемогла в програмі «Горизонти». Вона розповідає історію після перемоги України у війні на Донбасі, який, однак, став непридатним до життя. У картині головну роль віддали не професійному актору, а волонтеру фонду "Повернись живим" Андрію Римаруку, з яким Соцпортал брав інтерв`ю. На наші питання відповідав і сам режисер.

Також серед цьогорічних українських фільмів відзначили наступні:

  • Вулкан. Режисер Роман Бондарчук
  • Додому. Режисер Наріман Алієв
  • Ціна правди. Режисер Агнешка Голланд
  • Мої думки тихі. Режисер Антоніо Лукіч
  • U311 Черкаси. Режисер Тимур Ященко
  • Гуцулка Ксеня. Режисер Олена Дем’яненко

Всі новини шоу бізнесу читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии