Поиск

Астрономи виявили сліди океану на карликовій планеті Церера

На найбільшому в Сонячній системі астероїді Церера в далекому минулому існував водяний океан.

Дослідження за допомогою зонда Dawn дозволили вченим NASA знайти сліди впливу води на мінерали поверхні Церери.

Середня щільність Церери дозволяє зробити висновок, що вона складається з комбінації силікатів і летючих речовин. Досить імовірно, що вона може містити від 17% до 27% води, не пов'язаної з мінералами. Це робить планету схожою на крижані супутники планет-гігантів.

Нові дані дозволили уточнити щільність верхніх шарів Церери, яка виявилася порівняно невисокою і характерною для водяного льоду. У той же час, міцність поверхні набагато вища, ніж це може бути для крижаної кори. Дослідники також підтвердили, що мантія планети кам'яниста. Таким чином, поверхня Церери, ймовірно, є сумішшю льоду, солей і гірських порід.

При цьому рідка вода може знаходиться у верхньому шарі мантії (шириною близько 59 кілометрів), але більша частина підземного океану Церери перебуває в замороженому стані.

-Чим більше ми дізнаємося про Цереру, тим більше ми розуміємо те, що вона є дуже складним світом, який в минулому міг мати океан з рідкої води на поверхні, залишки якого могли зберегтися в надрах цієї карликової планети, - заявила Джулія Кастілло-Роджес, науковий керівник місії Dawn.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли планету, більше за Землю у 10 разів.

Комментарии