Артистів опери почали звільняти через незгоду з новими контрактами

  1. Главная
  2. Архив
  3. Киев
  4. Артистів опери почали звільняти через незгоду з новими контрактами
12:40, 23.02.17
Соціальний рух

Артистам, що не підписали контракт в редакції адміністрації Національної опери, вручили повідомлення про звільнення.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила співробітниця опери Алла Желізняк.

Як повідомлялось, артистів на основі нещодавно прийнятого закону 955-8 примусово переводять на строкові договори терміном близько 1,5 років. Співробітники опери у свою чергу запропонували власний варіант договору терміном хоча б 3 років. Також в рому передбачене зростання зарплатні з урахуванням інфляції, відповідальність адміністрації за затримку виплат та дозвіл профспілки на звільнення працівника. 22 лютого артисти влаштували акцію протесту під будівлею опери, але адміністрація все одно не захотіла прислухатись до думки колективу.

«Звільнення працівників за даних умов – це віктимізація, тобто погіршення становища працівники через захист ним своїх прав. Профспілка розробила свій варіант контракту і запропонувала його адміністрації, чим засвідчила бажання вести соціальний діалог. У разі наявності суперечностей між сторонами трудових відносин, вони мали скласти акт про розбіжності. До моменту завершення примирних процедур чи винесення судового рішення має бути продовжено дію нинішніх трудових договорів, адже люди бажають працювати. Тим паче, недоцільним є звільнення до закінчення конституційного провадження у КСУ, за підсумками якого норми про можливість укладення строкових контрактів з митцями можуть втратити чинність», – заявляє юрист «Соціального руху» Віталій Дудін.

Як повідомляє Конфедерація вільних профспілок України, перевести працівників закладів культури на контракти мають до 24 лютого. Однак дирекція оперного театру, на відміну від простих працівників, не буде працювати за короткостроковим договором. Керівникам вдалося себе убезпечити та укласти договори на 5 років.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне