Поиск

​Архітектурний освітній фестиваль Archikidz! збере у Києві 3000 гостей

2-3 червня у Києві вдруге відбудеться освітній фестиваль Archikidz!, що збере 3 000 шанувальників сучасної архітектури та креативної індустрії. Місце проведення - інноваційний парк Unit.City (вул.Дорогожицька, 1). Тема заходу - сучасне розумне місто.

Цього року головна складова фестивалю, "Велика архітектурна майстерня”, об'єднає 20 провідних архітекторів та урбаністів з різних країн світу, які навчатимуть дітей проектувати, творче мислити та презентувати свої ідеї в умовах гри та співпраці. Фахівці креативної індустрії впевнені, що саме архітектура дозволяє розвивати у дітей навички, необхідні в майбутньому. Під час майстер-класу учні не просто досліджують поняття розумного міста, а вчаться змінювати простір під потреби людини. Одна із місій фестивалю - показати у практиці ідеї інклюзивності.

Archikidz! - це міжнародний рух, який інтегрує досвід провідних архітекторів, дизайнерів, урбаністів та митців з усіх континентів для розвитку нової освітньої платформи. Фестиваль, створений у 2011 році в Амстердамі, сьогодні має понад 40 міст-резидентів, до переліку яких долучився минулого року Київ. На території України фестивальний рух досяг меж нових міст - 1 липня захід вперше пройде у Дніпрі. З 2018 року освітній проект Archikidz! є складовою частиною Малої академії наук України.

Архітектура - це ще один напрямок, який охопить Мала академія наук. Ми дуже раді, що у дітей буде можливість «приміряти» на себе професію архітектора під час Archikidz! в Україні. Немає нічого ціннішого, ніж розкрити талант в дитині і направити його у правильне русло. Цей проект - можливість навчатися у сучасних архітекторів, що створюють унікальні інфраструктури розумних міст вже зараз. Їхній досвід, знання, творчий підхід розширятьсвітогляд українських дітей. А це значить, що ми досягнемо важливу мету - започаткуємо новий клас української креативної індустрії, що будуватиме наше майбутнє”, - коментує президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

Цього року дітей на майстер-класі навчатимуть як українські, так й іноземні фахівці сучасного містобудування. Запрошені викладачі:

  • Долорес Вікторія Руіз Гаррідо - старший архітектор і магістр мистецтва та історії. Генеральний директор архітектурного офісу Semisótano Arquitectos з більш ніж 14-річним досвідом у створенні приватних та громадських проектів. Має понад 10 міжнародних нагород. Співзасновниця мережі сучасного мистецтва Іспанії (SCAN).
  • Мікель Урме - вирушає на ARCHIKIDZ! прямо з лісу Естонії.

Архітектор з 12-річним досвідом, дизайнер та генеральний директор архітектурного бюро TEMPT. У своїй діяльності орієнтований на створення розумного енергозабезпечення та екологічних будівель.

  • Тоні Верб - урбаніст з Гонконгу, працює в компанії GreaterBay, що спеціалізується на розвитку розумних міст. Співзасновник інноваційної гонконгської школи для дітей та підлітків OWN Academy. Сприяє створенню найбільшого мегаполісу у світі.

Для дорослих відвідувачів на фестивалі організують лекторій, кінопокази, майстер-класи.

"Ми живемо у місті. Архітектура формує наше уявлення про життя. Ми, дорослі, вже маємо стабільне сприйняття навколишнього середовища. Але є люди, які мислять інакше. Вони створюють нові міста і змінюють простір. Вони - архітектори. І є люди, які сприйнятливі до нового. Це - діти. Archikids! знайомить їх з сучасними містобудівельниками, щоб дати можливість народженню нового світогляду", - зазначає співорганізаторка фестивалю Юлія Рукавіцина.

Вхід на фестиваль вільний для всіх.

УВАГА: лише на майстер-клас “Велика архітектурна майстерня” можна потрапити лише з квитком (https://bit.ly/2qgtGwb) та за попередньою реєстрацією (https://bit.ly/2qpR4rO). Стати учасниками майстер-класу можуть діти віком від 7 до 14 років.

Комментарии