Поиск

Археологи знайшли кілька стародавніх мумій

стародавні мумії

Два дерев'яних саркофаги розкопали у Єгипті в гробниці некрополя Ель-Ассасіф. У цих саркофагах знаходились мумії.

Про це інформує 112.ua з посиланням на єгипетське міністерство у справах старожитностей, передає Соцпортал.

- Один саркофаг прикрашено пір'ям, це означає, що його можна віднести до часу правління 17-ї династії Єгипту, другий саркофаг датований часом правління 18-ї династії, - повідомив міністр у справах старожитностей Халед Аль Анані.

Сімнадцята династія правила в Стародавньому Єгипті під час так званого Другого перехідного періоду в XVII-XVI століттях до н. е. Спадкоємцями цієї династії були фараони 18-ї династії, що об'єднала Єгипет і створила Нове царство. До цієї династії відносять дев'ять або 10 фараонів.

Поки незрозуміло, хто саме був похований у саркофазі, декорованому пір'яним орнаментом, але в другому саркофазі, зробленому з дерева і фарбованого гіпсу, знаходиться тіло жінки, яку звали Поу-ю. Про це повідомили фахівці французького Інституту археології східної, які беруть участь у розкопках.

Обидва саркофаги знайдено в гробниці з маркуванням TT33. Третій саркофаг - чорного кольору і прикрашений золотом. Він був знайдений у другій гробниці з маркуванням TT28. У ньому знаходиться тіло чоловіка на ім'я Тоо Інкетіф, він був доглядачем процесу муміфікації в храмі богині істини і справедливості Маат, дочки бога Ра.

Гробниця Інкетіфа розписана яскравими квітами, вони намальовані на стелі, прикрашена п'ятьма масками і більш ніж 1000 маленьких статуеток.

У гробниці знайшли ще кілька мумій. Вони лежали не в саркофагах і, можливо, відносяться до більш раннього поховання близько 4-х тисяч років тому.Про існування обох могил вже було відомо, там навіть починалися археологічні розкопки, але потім місце розкопок виявилося частково заблоковано уламками.

Нагадаємо, вчені переконують, що у Східній європі жили єдинороги.

Комментарии