Поиск

Apple витратить $ 6 млрд на створення власних серіалів і шоу

Apple TV + стане доступним у більш ніж в 100 країнах світу восени 2019 року

Apple збільшила бюджет на виробництво власних серіалів, фільмів і шоу для онлайн-кінотеатру Apple TV + до $ 6 млрд. Про це пише The Financial Times з посиланням на джерела.

Спочатку Apple виділила $ 1 млрд на створення оригінального контенту, проте у міру зйомок бюджет виріс. Тільки на виробництво одного епізоду «Ранкового шоу» з Дженніфер Еністон і Різ Уізерспун компанія витратила кілька сотень мільйонів доларів, розповідають джерела видання. Для порівняння: бюджет кожної з фінальних серій «Ігри престолів» становив у середньому $ 15 млн. За даними Bloomberg, підписка на Apple TV + коштуватиме $ 9,99.

Apple TV + стане доступний більш ніж в 100 країнах світу восени 2019 року, повідомляла компанія в березні. До моменту запуску крім «Ранкового шоу» планує випустити ще чотири картини: «Дивовижні історії» Стівена Спілберга, фантастичний трилер «Дивись» з Джейсоном Момоа, «По правді кажучи» c Октавией Спенсер і документальне шоу про будівлі «Дім».

Apple готувалася до створення власного сервісу кілька років, найнявши топ-менеджерів Sony Pictures Television Джеймі Ерлікта і Зака ван Амберг. При цьому спочатку мова йшла про те, що на власний контент компанія за перший рік витратить $ 1 млрд, але потім бюджет був значно збільшений.

Компанія прагне обігнати свого конкурента - Disney, який планує запустити власний сервіс Disney Plus в листопаді. При цьому компанія ще не повідомляла ніяких деталей про вартість сервісу або студіях, з якими співпрацює. Проте значні витрати Apple вже підняли планку вартості телевізійних шоу, заявив FT топ-менеджер, який працює в цій індустрії.

Бюджет, що виділяється Apple на власні серіали і фільми, все ще набагато менше, ніж у Netflix, яка, за даними Variety, може в цьому році витратити на оригінальні проекти $ 15 млрд. Але більш щедрі умови оплати допомагають компанії укладати угоди в Голлівуді, пише FT . Netflix платить творцям контенту протягом декількох років. Apple же передає їм гроші після проходження основних етапів виробництва, заявили співрозмовники газети.

Крім того, у Apple є перевага - кількість користувачів. У компанії понад 1,4 млрд активних пристроїв, через які можна просувати Apple TV +.

Apple намагається знайти нові джерела доходів, оскільки продажі смартфонів, як планшетів і комп'ютерів, нарощувати вже не виходить з-за економічної ситуації на світовому ринку і його насичення. Серед іншого стрімінговий сервіс покликаний допомогти досягти мети з нарощування продажів цифрових послуг до $ 50 млрд до 2020 року.

Про високі технології і підкорення космосу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.