Поиск

"Амністія роботодавців". За нелегальну працю пропонують скасувати штрафи

Народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев вніс проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України.

нелегальна зайнятість

Законопроект №1233. передбачає, що за виявлення будь-якого порушення трудового законодавства вперше стосовно роботодавця виноситимуть письмове попередження. Штраф накладатимуть лише при повторенні порушення вдруге, якщо воно буде вчинене протягом року. Розміри штрафи радикально зменшуються: за недопуск інспекторів з метою виявити неоформлених працівників буде штраф у 8 мінімальних зарплат замість 100 нинішніх.

У той же час активісти ГО "Соціальний рух" стверджують, що така система прямо заохочуватиме до використання нелегальної праці.

Це зменшить наповнення соціальних фондів та підвищить ризики травматизму. Нелегальна праця – це занадто серйозне правопорушення, щоб «пробачати» його вчинення вперше. Сотні компаній, оштрафованих у минулі роки, будуть намагатись уникнути відповідальності, вимагаючи зворотної дії закону в часі у зв’язку з його послабленням. Такий захід навіть не відображатиметься на іміджі компаній, адже про попередження ніхто не дізнається публічно. «Амністія роботодавців» перетворює Україну на державу всевладдя роботодавців, - йдеться у повідомленні.

Активісти наголошують, що санкції можуть бути різними, але за нелегальну працю має наставати серйозна відповідальність, адже Конвенція №81 Міжнародної організації праці при ООН зафіксувала такий принцип:

Відповідні санкції за порушення правових норм, виконання яких повинні забезпечувати інспектори праці, та за перешкоджання інспекторам праці у виконанні їхніх обов'язків, повинні передбачатися національним законодавством та ефективно застосовуватися.

Такий перекос прав на сторону роботодавців. на думку "Соціального руху", робить неможливим соціальний діалог та стимулюватиме нову хвилю трудової міграції.

Безправні працівники не будуть зацікавлені залишатись тут й емігруватимуть далі, - зазначають активісти.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии