Пошук

Американці стали купувати більше українського яблучного концентрату

За підсумками 2018 року Сполучені Штати Америки піднялися на четверте місце у списку найбільших імпортерів українського яблучного концентрату.

Американці стали купувати більше українського яблучного концентрату

Про це повідомляє AGRI-GATOR, передає Соцпортал.

Сполучені Штати у 2018 році в декілька разів збільшили імпорт українського яблучного концентрату. За підсумками року ця країна зайняла 4 сходинку у загальному рейтингу імпортерів вказаної продукції з України, поступившись Австрії, Польщі та Німеччині.

Так, у 2018 році США закупили в Україні 9,2 тис.тонн яблучного концентрату, що у 10 разів перевищує показники попереднього року! Для порівняння, протягом 2017 року Сполучені Штати імпортували всього 944 тонни українського концентрату та посідали лише 9 місце серед країн-імпортерів.

У грошовому еквіваленті імпорт збільшився у 9 разів – з $890 тис. до $8,2 млн. Коментуючи цю ситуацію галузеві фахівці зазначають, що таке зростання поставок в першу чергу зумовлено тим, що Китай помітно зменшив обсяг поставок яблучного концентрату на ринок Сполучених Штатів, через що американські виробники соку були вимушені шукати альтернативні канали поставок сировини.

Крім того, тенденції збільшення закупівель концентрату США в Україні зберігаються й поточного року. Так, якщо у січні минулого року США зовсім не імпортували український концентрат, то вже у січні 2019 року Україна експортувала на американський ринок більше 3 тис.тонн цієї продукції.

Нагадаємо:

Комментарии