Поиск

Албанець звинуватив Єврокомісію в незаконному використанні його фото для антитютюнової пропаганди. Насправді йому ампутували ногу через кульове поранення

У центрі скандалу - людина з ампутованою ногою.

Виходець з Албаніїї, що проживає у Франції, заявив, що зображення його ампутованної ноги було незаконно розміщено на сигаретних пачках, що продаються в ЄС. Зображення на пачці, супроводжується написом «Куріння закупорює ваші артерії». Насправді ж він втратив ногу не від паління цигарок, а в результаті кримінального інценденту. про це пише Leparisien.

60-річний чоловік та його родина стверджують, що впізнали фото по характерним шрамам. Насправді, той втратив ногу в Албанії в 1997 році, коли в неї потрапила куля. Фото ж було зроблене в міській лікарні в Метц, де він проходив обстеження у 2018 році. Адвокат родини, вже зв"язався з медзакладом, аби там з"ясували, як фото пацієнта потрапило до ЄК, що надає тютюновим компаніям зображення для розміщення на пачках.

У свою чергу, в ЄК, висунуті звинувачення відкинули. Там заявили, що з усіма людьми, чиї фотографії використовуються на картинках, укладено угоди.

«Ми можемо сказати без сумніву, що ця людина - не один з них», - заявив офіційний представник Єврокомісії.

Видання Le Parisien також з'ясувало, що те ж саме зображення використовувалося в ході антитютюнової кампанії в 2017 році - тобто за рік до того, як албанець відвідував лікарню в Метце, де, як він стверджує, були зроблені знімки. У самій лікарні теж відкинули звинувачення.

Аналогічний випадок стався в квітні 2017 року. Тоді 42-річна жінка з Великобританії заявила, що зображений на одній з сигаретних пачок чоловік, що лежить під крапельницею, - її батько. Фото, за її словами, було зроблено в лікарні, де він провів останні 10 місяців свого життя через хворобу кісткового мозку. Єврокомісія провела перевірку, за підсумками якої було оголошено, що на пачці зображено інша людина. Відразу після цього британка пообіцяла подати позов до суду, але про якісь подальші її дії не повідомлялося.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпортале.

Комментарии